Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpenes stamtavle

Lyngtunets N... N DK UCH Black Jax Forbidden Paradoxal Int Nord Uch N Uch P`Zazz Time Out S Fin Uch Vàhàn Modra Pischniska Zik-Zak`s Sa-Man-Tha P`Zazz Never Ending Story FIN JV-05 INT UCH SV-07 WW-06 Mango`s Pentagon NORD INT UCH Gb Nl Ch NORDV-00 P`Zazz Quimmin Lyngtunets Kailasha
CERT N UCH NV-08 Sakyas Imperial Boss Rosanley Its Anuther Thyme Sun and Moon Ketu Ira N UCH NVV-11 Sagalands V-Mer-Lot N UCH Sagalands Upper-Ten N UCH Sagalands Ma-Dei-Ra


Skjønner ikke bære av dette her.. men de av dere som skjønner dette, ser det bra ut? Er det virkelig slik det ser ut, er det raser eller hva står alle de bokstavene av?

Skrevet

Bokstavene er utstillingsresultater fra diverse vinnerutstillinger, og championat fra flere land. Dersom valpene er renraset vil normalt sett alle hundene være samme rase :) I mine øyne er helseresultater viktigere enn utstillingsresultater, har du fått oppgitt noe om det?

Skrevet

Okei.. da er nok far eller mot brukt til utstilling da ettersom jeg skjønner. Nei, jeg fant en side der du skrev de planlegger valpekull til neste år, men så kom det bildet opp og da måtte jeg ha en forklaring på det :)

Skrevet

Søkte opp kennelen, begge foreldrene er stilt ut. Det står også at foreldrene er øyelyst og patellasjekket, der mor har grad 1 på ene siden. Dersom du synes kullet virker interessant, ville eg ha sendt en mail/ringt oppdretteren, og spurt litt om helsestatus bakover i leddene. Ville også ha sjekket om en evnt forsikring dekker evnt operasjon av patella på valpen når mor har grad 1.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
    • Har du lest rasebeskrivelsene hos raseklubbene? Dette er tre ganske forskjellige raser.
    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...