Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpenes stamtavle

Lyngtunets N... N DK UCH Black Jax Forbidden Paradoxal Int Nord Uch N Uch P`Zazz Time Out S Fin Uch Vàhàn Modra Pischniska Zik-Zak`s Sa-Man-Tha P`Zazz Never Ending Story FIN JV-05 INT UCH SV-07 WW-06 Mango`s Pentagon NORD INT UCH Gb Nl Ch NORDV-00 P`Zazz Quimmin Lyngtunets Kailasha
CERT N UCH NV-08 Sakyas Imperial Boss Rosanley Its Anuther Thyme Sun and Moon Ketu Ira N UCH NVV-11 Sagalands V-Mer-Lot N UCH Sagalands Upper-Ten N UCH Sagalands Ma-Dei-Ra


Skjønner ikke bære av dette her.. men de av dere som skjønner dette, ser det bra ut? Er det virkelig slik det ser ut, er det raser eller hva står alle de bokstavene av?

Skrevet

Bokstavene er utstillingsresultater fra diverse vinnerutstillinger, og championat fra flere land. Dersom valpene er renraset vil normalt sett alle hundene være samme rase :) I mine øyne er helseresultater viktigere enn utstillingsresultater, har du fått oppgitt noe om det?

Skrevet

Okei.. da er nok far eller mot brukt til utstilling da ettersom jeg skjønner. Nei, jeg fant en side der du skrev de planlegger valpekull til neste år, men så kom det bildet opp og da måtte jeg ha en forklaring på det :)

Skrevet

Søkte opp kennelen, begge foreldrene er stilt ut. Det står også at foreldrene er øyelyst og patellasjekket, der mor har grad 1 på ene siden. Dersom du synes kullet virker interessant, ville eg ha sendt en mail/ringt oppdretteren, og spurt litt om helsestatus bakover i leddene. Ville også ha sjekket om en evnt forsikring dekker evnt operasjon av patella på valpen når mor har grad 1.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...