Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny i forumet


Lady
 Share

Recommended Posts

Hei!

Endelig har vi tatt skritte tog bestemt oss for hund.

Hvilken rase vi skulle ha har vi diskutert i årevis. Jeg er oppvokst med hunder mens mannen min ikke er det.

Min familie har hele tiden hatt fulgehunder ( Eng.setter og Breton).

Jeg selv jakter ikke, men har veldig lyst på en Beagle. Elsker lynnet.

Er det ok å skaffe seg en slik hun og drive trim i form av jogging/sykling, eller MÅ disse jaktes med?

Er som kjent kun kjent med fuglehunder av jakthundene.

Kjekt å komme hit og lese om hundene deres. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Velkommen hit.

Det er mange fine egenskaper i en beagle om man ønsker å drive med smådyrjakt. Om man ønsker en turkompis er det veldig mange andre raser som kan passe mye bedre og gi mer glede og mindre frustrasjon i hundeholdet.

Lag gjerne en tråd her hvor du beskriver deres ønsker og kriterier for hundevalg, så får du helt sikkert mange gode forslag.

Lykke til!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har egentlig bestemt oss altså.

Jeg lurte vel egentlig på om det var tilstrekkelig med trim.

Jeg ser at det kan være misbruk av egenskaper, men det skal jeg klare å leve med.

Har passet en Beagle i 4 dager nå som ikke går jakt, og han er en meget lykkelig hund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg syns ikke man skal ha en beagle om den ikke skal få jakte. De klarer seg uten men de er så ufattelig lykkelige når de får jage vilt!

Mosjonsmessig så klarer vår seg fint uten de største fysiske utfordringer, men han trenger å få bruke nesen ofte.

Hvorfor akkurat beagle? Det finnes veldig mange andre raser...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...