Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Selger et PORTIS klesstativ (Ikea) som ble kjøpt fredag 3/8 fordi halvveis i oppsetningsprosessen innså jeg at det ble for stort. Hybelmenneske, så har ikke anledning til å frakte det tilbake.

- Alt av skruer og deler er inntakt.

Originalpris: 298,- Selges for: 250,-

portis-klesstativ__57408_PE162992_S4.jpg

Selger også et helt nytt EXPEDIT arbeidsbord i fargen hvitt. Det er til å montere på expedit-hyller. Selger på grunn av samme problemstilling, det ble for stort. Har montert det opp og ned igjen en gang, men er ellers i helt perfekt stand.

Originalpris: 400,- Selges for: 300,-

expedit-arbeidsbord__0134115_PE289991_S4

Send melding her, eller ring meg på 90077128 om dere er interesserte.

Alt sammen står på St.Hanshaugen studentby (Hans Ross' Gate 3)

Skrevet

...jeg leste ubrukelige ikea-møbler og tenkte at det var da voldsomt ærlig å være i en salgsannonse :lol:

Hahaha, ja det er salgstriks nummer 1 hos meg.....

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...