Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

RopeTrainingCollar.jpgEn venninne kjøpte seg dette båndet på fredag, for det så jo veldig lurt ut, med to kroker og greier. Men den greia på midten holder seg jo ikke fast noe sted, og glir jo bare helt opp, slik at man ikke holder i noen løkke, eller det gjør man, men det snurper seg jo rundt hånda når hunden trekker? Er det en eller annen lur gimmick vi ikke finner ut av, eller er det meningen at metalldingsen skal skli rundt på båndet`? Vi trodde jo det var samme prinsipp som med halvstrupet hun kjøpte, at metalldingsen holdt seg på plass med mindre man bøyer på båndet, men nei...

his durable rope 200cm / 80" adjustable leash comes in two widths for small or large dogs. This practical leash boasts a patented slider which adjusts the length of the leash to best suit the situation. It can also be used as a hands free leash by bucklilng it around the waist or chest or is suitable for walking two dogs.

Det kan jo ikke justeres??


RopeVarioLeash.jpg

Skrevet

På halsbåndet, den ringen som ikke er "normal" halvtrupring, kan du bruke til å justere hvor på båndet strupen stopper.

Samme på kobbelet, den ringen på midten kan justere lengden av båndet.

Hvis det er noe annet magisk med det, så klarer ikke jeg se det, ihvertfall. :P

  • Like 2
Skrevet

RopeTrainingCollar.jpgEn venninne kjøpte seg dette båndet på fredag, for det så jo veldig lurt ut, med to kroker og greier. Men den greia på midten holder seg jo ikke fast noe sted, og glir jo bare helt opp, slik at man ikke holder i noen løkke, eller det gjør man, men det snurper seg jo rundt hånda når hunden trekker? Er det en eller annen lur gimmick vi ikke finner ut av, eller er det meningen at metalldingsen skal skli rundt på båndet`? Vi trodde jo det var samme prinsipp som med halvstrupet hun kjøpte, at metalldingsen holdt seg på plass med mindre man bøyer på båndet, men nei...

Det kan jo ikke justeres??

RopeVarioLeash.jpg

Beste halsbåndet jeg har hatt ihvertfall!

Men hvis den metalldingsen på båndet skal ikke skli rundt, som du sier, da forsvinner jo litt av poenget.

Skrevet

Jeg har hatt både kobbel og halsbånd av den typen. Halsbåndet er halvstrup, du fester kobbel i den ringen helt til venstre. Den rare ringen helt til høyre hindrer hunden i å bli strupt.

Kobbelet er et slags multikobbel. Man justerer lengde ved å flytte på den avlange ringen med Hunter-flappen på seg.

Dersom disse funksjonene ikke er i orden, altså sklir rundt, så er det noe feil med kobbel og halsbånd og jeg hadde bedt om et nytt sett som fungerer. Dog kan det jo også hende hunden rett og slett er for sterk, da hadde jeg levert tilbake og bedr om pengene tilbake.

  • Like 1
Skrevet

Ja halsbåndet skjønner vi hvordan fungerer altså, fordi den ringen blir jo hvor man setter den. Men det gjør ikke den metalgreia på BÅNDET, den bare sklir rundt... så hvis man vil ha båndet f.eks en meter, så går jo ikke det, fordi den spennen med skinnflappen sklir rundt som den har lyst til.

Den ringen på halsbåndet er jo så stram at båndet klemmes, og holdes på plass. "Ringen" på båndet strammer IKKE...

Hunden er ikke så voldsomt sterk, men uansett skal det ingenting for at den beveger på seg... får kanskje stikke innom dyrebutikken å få en teskje-forklaring :lol: for jeg tnkte kanskje at den skinnflappen skulle presses inn ett sted for å stoppe spennen, men det ser jo ikke så lurt ut..

Skrevet

Slik jeg opplevde den, så drar man i skinnflappen for å lettere justere lengden på kobbelet. Men dersom man fester slik som på bildet, i den enden der det IKKE er skinnflapp så er det ikke noe problem.

Husk at kroken til venstre på bildet skal festes i hunden, prøver man å feste den kroken i det festet med skinnflappen så vil den skli frem og tilbake. Mulig at dere har prøvd det?

Vet at jeg gjorde den feilen selv i starten.

Skrevet

9340215357_0350168052_z.jpg

Det som er inni den blå ringen skal kunne leke fritt rundt, den som er inni den lilla skal være låst fast.

Om den lilla ikke sitter fast så er båndet defekt og hun bør dra tilbake til butikken og bytte det. :)

edit: Jeg lastet ned feil bilde, men prinsippet på kobbelet er det samme. Om metalldingsen sklir rundt så er det noe galt.

  • Like 1
Skrevet

9340215357_0350168052_z.jpg

Det som er inni den blå ringen skal kunne leke fritt rundt, den som er inni den lilla skal være låst fast.

Om den lilla ikke sitter fast så er båndet defekt og hun bør dra tilbake til butikken og bytte det. :)

Det er kobbelet som er problemet, halsbåndet fungerer som det skal ;)

Skrevet

Det er kobbelet som er problemet, halsbåndet fungerer som det skal ;)

Ja, jeg så det. Lastet ned feil bilde, og la nettopp på en edit, men prinsippet er jo akkurat det samme. Om metalldingsen sklir rundt så er det noe galt. :)

Skrevet

Ja, jeg så det. Lastet ned feil bilde, og la nettopp på en edit, men prinsippet er jo akkurat det samme. Om metalldingsen sklir rundt så er det noe galt. :)

Og som jeg forklarer så vil den skli rundt dersom du fester feil krok. Så dersom det er feilen som har blitt gjort, så er kobbelet i orden, om det ikke fungerer med riktig krok, så er jeg helt enig, da er det feil på båndet.

  • Like 1
Skrevet

Nei vi har ikke prøvd noe særlig egentlig, men det skal vi gjøre senere i dag når hundene skal leke :D Er vel egentlig jeg som synes det var dritirriterende, hun som faktisk eier båndet bår bare med det uten noen løkke... men da er det liksom ikke noe vits i å kjøpe et bånd til 400 kr :lol: så jeg vil at det skal fungere slik jeg påsto at det kom til å gjøre :P

Båndet ligner helt på det jeg la ut bilde av, så jeg kan ikke skjønne hva som er feil på det da isåfall, så mulig vi bare har festet hunden i feil krok da... hmmm...

Jeg tenkte jo og at prinsippet var det samme som på halsbåndet, og hvis det faktisk er det så er det vel vi som har vært litt blonde her.

Guest Belgerpia
Skrevet

Men altså - prøv å SNU båndet da - sett den andre enden i ringen og la den som dere nå har festet i ringen være den som festes i halsbåndet.

Jeg hadde ett sånt bånd og da var det bare "feilmontert" - dvs. det skulle vært festet med andre kroken og da skled det ikke noe sted.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...