Gå til innhold
Hundesonen.no

Trulta mi


Renate A
 Share

Recommended Posts

Lenge siden jeg har lagt ut bilder av Chicka nå og jeg finner ikke engang tråden hennes på min hund, så jeg legger ut noen bilder her, så gamlemor ikke blir helt glemt ;)

Noen av bildene er mobilbilder og andre er lastet opp på facebook, så litt ymse kvalitet.

1005995_10151736600160199_440580592_n.jp

Koser seg i hagen

1005184_10151748277910199_65429494_n.jpg

På badetur ved et stille vann hvor vi aldri møter andre folk, veldig deilig der :)

1001884_10151737193950199_1450973780_n.j

Bader igjen, denne gangen på Østernvann som flere her inne kjenner til.

1070006_10151737193655199_1660244648_n.j

Ser nesten ut som hun tar seg en røyk i vannet :)

8601_10151685363280199_614275954_n.jpg

Blid jente på tur

420621_10151580391275199_148057471_n.jpg

Nyyyter pent vær

387188_10151580391020199_696789984_n.jpg

Kikker utover vannet

261239_10151470706810199_1469790568_n.jp

Også et ifra vinteren, Chicka skuer over golfbanen som hun mener at hun eier og er direktør på ;)

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun er kjempefin :D:wub:

Takk :)

Hun ser så fornøyd ut :ahappy: Sånn type livsglad og avslappa :) Vakker!

Takk :)

Ja, hun har blitt veldig "filosofisk" og ser mer på naturen rundt seg enn det hun gjorde da hun var yngre, da hadde hun liksom aldri tid til sånt.

Nå elsker hun at vi setter oss ned på tur, koser og kikker oss rundt ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Chicka ER litt hundesonen for meg altså. Har fulgt dere i så mange år at det nesten er snålt. :) Hun holder seg så godt, og det er alltid koselig å se bilder av henne, Renate :) ( følger med på Facebook og da ;) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig fin trulte :)

Tusen takk :wub:

Enig med Malinck - veldig fin Trulte. Vet hun er godt voksen, men husker ikke aldern. Uansett så ser det ut som hun holder seg utrolig godt!

Hun er 11,5år nå, godt voksen dame. Hun holder seg veldig godt, men beina er jo ikke 100%, så hun har sine egen "ChickaWalk" som vi kaller den. Hun er glad og lykkelig hver dag, så håper jeg har hun en stund til :)

Chicka ER litt hundesonen for meg altså. Har fulgt dere i så mange år at det nesten er snålt. :) Hun holder seg så godt, og det er alltid koselig å se bilder av henne, Renate :) ( følger med på Facebook og da ;) )

Ja, vi har jo kjent hverandre via forum i så utrolig mange år, Chicka er nesten Hundesonens grand old lady :lol:

Jeg husker så godt den tiden du planlagte å få Chessie, du ventet jo så lenge på hun også, og endelig så var hun der hos deg, husker hvor glad du var :)

Hyggelig at du følger med bildene på facebook, det blir kanskje mange bilder noen ganger, men jeg syntes det er så gode minner å ha :wub:

Hun er bare nydelig ;-) Tar gjerne flere bilder!

Takker :wub:

Vi var ute på badetur i dag også, tok selvfølgelig noen bilder igjen, og jeg er jo ikke vanskelig å be når det gjelder å legge ut bilder av lille gull :wub:

01.jpg

Passer på å bade overalt :)

02.jpg

Hente pinnen

03-1.jpg

Flink pike :wub:

04.jpg

"HVA!!! Får Turbo godbit??? Må følge med der borte så jeg ikke går glipp av en godbit! :innocent::lol:

05-1.jpg

....også sur gammel dame når hun må opp av vannet (hun kan det å bruke øynene og si hva hun mener med dem)...hun kan finne på å stikke tilbake i vannet om jeg ikke følger med på hun når vi går fra badestedet, hun er en liten luring :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...