Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det nokon som kunne tenke seg å bli passert? :) Har ein fire mnd bc kvalp som trenger å sjå at det finnast andre hundar utan å monge seg. Passering på tur, eller berre gå forbi folk som trener eller står og henger hadde vore knall. Med mulighet til å kanskje og gå bak eller :gisp: foran andre hundar etterkvart. Gå små turar sammen utan for mykje tjo og hei er og fint.

Eg bur i Vaksdal men er stort sett særs flyttbar til alle døgnets tider, Arna/Åsane er glimrande, men kan godt reise lengre.

Skrevet

Jeg har selv en hund jeg skulle trent passering med. Men det er kanskje ikke så ideelt å trene med en annen hund som også monger seg :P

Skrevet

Kanskje vi skulle møtes Enits, for litt trening? Hvor bor du?

Plutte, til deg blir det litt langt å kjøre, med mindre du har lyst å kjøre til Fana ;)

Sheltien har monget seg i ett års tid, men så løsnet det når jeg skiftet treningsmetode :)

Men repetisjon skader nok ikke!

Skrevet

Bor i Åsane :) men har bil. Må uansett vente til kastreringschip virker og etter ferien :)

Okei :) Men vi flytter til Oslo ca. 10. August, så da passer det vel ikke :/

Skrevet

Jeg har selv en hund jeg skulle trent passering med. Men det er kanskje ikke så ideelt å trene med en annen hund som også monger seg :P

:lol:

På hvilken måte monger din seg da? Min blir litt makk, legger seg ned og vil hilse og må bli dratt forbi. Skjønt han finner av og til ut at han skal knurre og bjeffe litt først. Me kan kanskje prøve når me har kome litt betre i gang og kan oppføre oss. :ahappy:

Kanskje vi skulle møtes Enits, for litt trening? Hvor bor du?

Plutte, til deg blir det litt langt å kjøre, med mindre du har lyst å kjøre til Fana ;)

Sheltien har monget seg i ett års tid, men så løsnet det når jeg skiftet treningsmetode :)

Men repetisjon skader nok ikke!

Eg køyrer glatt til verdas ende altså, så Fana er ikkje så langt. Spørst litt når på døgnet, og eg er ikkje kjent der i det heile tatt. :)

Skrevet

Han monger seg fordi han vil bort til hunden. Og så vil han jukke på den andre hunden. Kan finne på å bjeffe og pipe om jeg ikke slipper han bort. :P

ingenting vondt i han for fem flate øre, han bare vet ikke å oppføre seg.

Men jeg tenker om begge monger seg vil det gjøre den andre enda mer mongo fordi de er to om det?

Skrevet

Han monger seg fordi han vil bort til hunden. Og så vil han jukke på den andre hunden. Kan finne på å bjeffe og pipe om jeg ikke slipper han bort. :P

ingenting vondt i han for fem flate øre, han bare vet ikke å oppføre seg.

Men jeg tenker om begge monger seg vil det gjøre den andre enda mer mongo fordi de er to om det?

Sikkert, så me kan prøve når ein eller begge har fått perfekte hundar. :lol:

  • 1 month later...
Skrevet

Vi har nettopp flyttet til Åsane og kunne trenge litt trening i nærheten av andre hunder. Han er grei på litt avstand, men å gå forbi hverandre på et fortau er litt verre..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...