Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har verdens fineste katt som vi dessverre må omplassere. Hun har en lang og trist fortid noe som gjorde at hun krøp under huden vår for snart to år siden.

For noen kalde vintre siden gikk hun og en annen katt hjemløse i Oslo. Den andre katten ble funnet frosset ihjel og Iben ble levert inn for avlivning. Noen forbarmet seg over henne og siden har hun gått fra hjem til hjem. Vi har hatt henne i fosterhjem, men endte opp med å adoptere henne selv etter at hun hadde blitt adoptert bort for så å komme tilbake i elendig forfatning, etter bare tre uker i nytt hjem.

Til tross for alt dette er hun verdens tillitsfulle og kjælne katten vi har vært borti. Hun elsker å ligge på fanget og skulle gjerne ligget oppå oss i sengen hvis hun fikk lov. Hun synes vi var super teite som skaffes oss valp, men har vokst med oppgaven som oppdrager for denne. Hun følger etter oss på tur og kommer når vi roper.

Grunnen til at vi nå må gi fra oss denne herlige skapningen er at vi har kommet i en lei nabokrangel. Iben har dessverre brukt naboens balkong som toalett i vinter. Sameiet har dermed bestemt at katten bare får være inne. Iben er ingen innekatt og mistrives voldsomt med det. Så om noen har uteplass og hjerterom blir vi evige takknemlige.

Hun er kastrert, chippet, vaksinert og forsikret. Hun er også en dyktig jeger.

IMG_0009_zps69678907.jpg

IMG_0186_zps19eb1059.jpg

b00525ac-0e87-4569-9117-28bd6f7e9fef_zps

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...