Gå til innhold
Hundesonen.no

Barbermaskin/klippemaskin


Recommended Posts

Jeg synes begge er gode, men til myk pels ser det sånn halvskabbete ut uansett hvilken maskin man kjøper hvis man bruker 4 eller 5er skjæret. Til puddel derimot synes jeg de to skjærene er supre på kroppen. Ville kjøpt et skjær som setter igjen pittelitt mindre pels enn 4er skjæret til en bichon havanaise.

For finest resultat så tror jeg at jeg ville klippet kroppen, men jeg forstår jo at det er ønskelig med en kort pels som er lett å holde nå som det er sommer og søle :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Absolutt.. Lettere å holde pent:) takk for svar! Viktig å finne ut av sånne ting nå. Tror jeg tar han til frisør første gang å spør om jeg kan få se, eller noen gode tips, og høre med frisøren hvilke maskiner vi eiere kan kjøpe som er det beste for hans pels:) bare en uke igjen til lille Rosco kommer hjem:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk wheatenmali:) trenger noen tips for hva man skal kjøpe her! En av de dyrere innkjøpene når det gjelder hund, og jeg vil helst slippe å gjøre det om igjen. Oppdretteren bruker andis, så jeg føler det er trygt, men så er det ikke noe jeg har sett i dyrebutikkene. Men kanskje det også er et kvalitetstegn? Jeg føler meg nokså ny på utstyr til hund,nå som ting har endret seg så mye siden da jeg hadde hund før. Sikkreheten og alt har blitt mye bedre, men så vil jeg også kjøpe det aller beste for Rosco, så det er derfor jeg ber om råd fra dere som har erfaring med produktene:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Andis :)

Samme skjær som oster maskinen, jeg bruker 5'er til å barbere ned hunder og 10'er til ører, rompe osv. der de skal være ekstra korte.

Hei! Høres ut som du har en del erfaring med klipping..Jeg har nettopp kjøpt Oster maskin og prøver å lære klipping av min shih tzu. Begynte med stor avstandskam, gikk gradvis kortere, og nå prøver jeg uten avtand. Men selvom jeg klipper ba med skjæret (tror det er nr 10), blir pelsen 2-3cm lang! Hva kan det komme av? Trodde hun ville bli nesten som barbert da? Bruker jeg feil skjær? Hun har myk valpepels enda. (Får ikke se på hos frisøren...hun vil vel ikke at kundene skal klare dette selv...ha ha)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...