Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg skal muligens, viss jeg kommer inn og takker ja, studere i Ålesund til høsten. Jeg får ikke vite om jeg kommer inn før 20 juli (!). Da har jeg knapt en mnd på å finne et sted å bo.. Det er også litt problematisk at jeg ønsker å leie et sted hvor jeg kan ha valp..

Kommer selvfølgelig ikke til å skaffe meg valp viss jeg ikke finner et sted å bo, men vil så veldig gjerne at dette skal funke..

Er det noen her som har fått leie med valp? I så fall; hvordan gikk dere frem?

Skrevet

Jeg har akkurat hatt en annonse ute (og har det forsåvidt enda), og opplevde overhodet ikke at det var noe problem å få leie et sted med hund, og jeg har to. Grunnen til at det har tatt tid for meg, er at de som har tatt kontakt enten skal ha for mye i leie, stedet ligger enda lengre unna jobb enn der jeg bor nå (som er hovedgrunnen til at jeg vil flytte) eller de har rett og slett ikke lest annonsen min, og vil gjerne dele leilighet eller leie til meg enda huset er fullt av småunger og de leier ut en sokkel (mens jeg vil bo aleine og ikke leie av småbarnsfamilier pga støy).

Det er nok ikke noe problem for deg å få deg et sted å bo i Ålesund sjøl med bare 1 mnd på å leite, men om du sier at du ønsker å ha mulighet til å ha valp kan det nok fort bli verre. Studenter er gjerne "ille nok" å leie ut til fra før. Hva om du bare finner et sted nå i starten med tre måneders gjensidig oppsigelsestid, og så kan du leite litt videre for å finne et sted det er lov med valp, alternativt få så god tone med huseier at det er lettere å spørre etterpå?

Lykke til uansett. :)

  • Like 1
Skrevet

Det var ikke så dumt da :) Kan jo alltids prøve å finne et midlertidig sted og flytte siden om jeg får muligheten! Eller som du sier; prøve å komme på en god tone med utleier :P Uansett er det nok lurt å la være å nevne "planlegger valp" i annonsen.. Da kan jeg risikere å ende opp uten bolig til studiestart..

  • Like 1
Skrevet

Ettersom du ikke har hund enda så har du jo også muligheten til å leie noe og så lete videre når du kommer til byen. Antageligvis mye enklere, og du kan kanskje få kontakter gjennom hundeklubben osv.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...