Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan har hundene det i bilen på Colorline sine båter? ( Kr sand - Hirtshals)

Jeg kjørte Fjordline med dem i fjor og der var det faktisk ganske bra luft på bildekk når båten hadde gått et stykke og all eksos var luftet ut. Men de båtene er ikke helt lukket. Hvordan er det å ha 2,evt 3 hunder i bilen på Colorline sine båter? Med åpne vinduer.

  • Like 1
Skrevet

Er det den hurtigbåten? Min gutt hadde iallefall ikke noe problemer på turen med colorline :) Var nede og sjekket med han en gang iløpet av overgangen og da lå han og sov, men nå har jeg kun reist på høsten da ;) Var iallefall veldig fornøyd og vil ikke ha noe problem med å reise med de igjen :)

Skrevet

Hvordan har hundene det i bilen på Colorline sine båter? ( Kr sand - Hirtshals)

Jeg kjørte Fjordline med dem i fjor og der var det faktisk ganske bra luft på bildekk når båten hadde gått et stykke og all eksos var luftet ut. Men de båtene er ikke helt lukket. Hvordan er det å ha 2,evt 3 hunder i bilen på Colorline sine båter? Med åpne vinduer.

Helt ok på dekk, har dog ikke tatt dem på sommerstid når det er skikkelig varmt, så akkurat der ville jeg forhørt meg med selskapet.

Dog har de faktisk et helt ok hunderom på mellomdekk mellom 2 bildekk (ligger litt skjult, så ikke masse unger som løper rundt der) med noen store bur (ta evnt med hengelås) og en dusj til vann. Som regel mange hunder og litt bråk, men bedre enn mange andre ferger som går korte turer jeg har vært på i alle fall.

Skrevet

Er det den hurtigbåten? Min gutt hadde iallefall ikke noe problemer på turen med colorline :) Var nede og sjekket med han en gang iløpet av overgangen og da lå han og sov, men nå har jeg kun reist på høsten da ;) Var iallefall veldig fornøyd og vil ikke ha noe problem med å reise med de igjen :)

Hurtigbåten til Colorline ja. Gir litt flere alternativer på avganger. Kundeservice er helt håpløs.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Bumper denne. Er meldt over 20 grader og båten til Colorline tar jo over 3 timer. Er det noe lufting der nede på bildekk i det hele tatt?

Skrevet

Reiste med CLs morgenferje til Hirtshals i juni for 3 år siden. Sol og fint vær under overfarten, og nede på bildekket var det luftig og fint. Der har vært såpass mange ulykker tidligere pga varme bildekk, at jeg tror selskapene har tatt noen grep for å unngå det. Har aldri reist med FL.

Skrevet

Reiste med Colorline i pinsen i fjor (og da var det VARMT).

Jeg tok bikkja med med ut på soldekket og var der over hele overfarten; det kunne ikke falt meg inn å la bikkja stå i bilen for der nede var det kvelende varmt.

Utstilling-i-Danmark-pinsen-2012-007.jpg

Skrevet

Reiste med Colorline i pinsen i fjor (og da var det VARMT).

Jeg tok bikkja med med ut på soldekket og var der over hele overfarten; det kunne ikke falt meg inn å la bikkja stå i bilen for der nede var det kvelende varmt.

Utstilling-i-Danmark-pinsen-2012-007.jpg

Men det var kanskje på Sandefjord- Strömstad? Der har jeg hatt hundene med ut hver gang,men er det lov på danskebåten? Fordline er åpen,katamaran og den går mye fortere så der var det grei gjennomlufting. Men Colorline er jeg skeptisk til...

Skrevet

Nei dette var Kristiansand-Hirtshals.

Jeg spurte en av karene på bildekket om hva han anbefalte og han sa at han ville tatt med seg hunden ut. Det var ingen som sa et kvidder der jeg gikk opp ørten etasjer og forbi mange hvitkledde offiserer og stod i kø for å komme ut i friluft.

Det var flere med meg som gjorde det samme. Flere av de som jobbet på ferja kom sågar bort og hilste på oss; hadde det vært strengt forbudt så hadde de vel sagt noe...?

Skrevet

Spurte du,eller bare gjorde du? Får kanskje bare gjøre meg dum og gå opp med dem uansett. Kundeservice var ikke til hjelp i det hele tatt. Alle svarer forskjellig :) Så da får jeg kanskje bare masjere opp og spille dum om noen prøver å stoppe meg :)

Skrevet

Colorline Kristiansand Hirtsals har en veldig grei policy som regel. Hvis det er veldig varmt på bildekk vil de ikke ha hunder der pga varmen og anbefaler folk å ta med bikkja ut. De gir litt forskjellige svar for det kommer ann på varmen. Hunden har ikke lov til å oppholde seg inne men å ta den med ut på dekk er helt ok. Og når det er høysesong så er "kennelen" full. De vil ikke ha ulykker med hund i bil. Så kan anbefale å reise med dem.

Skrevet

Bumper denne. Er meldt over 20 grader og båten til Colorline tar jo over 3 timer. Er det noe lufting der nede på bildekk i det hele tatt?

Nei, egentlig ikke. Men du kan bare gå i resepsjonen og si du vil ned og se til bikkja, så kommer det noen innen få minutter og låser deg ned. Og med de andre erfaringene over her høres det jo riktig så bra ut :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Deler litt erfaring om flere lurer. Jeg har bare kjørt med Fjordline og hund og var litt spent på Colorline sine båter. (superspeed er åpen bak så det er lufting,men sol) Tok med alle tre opp på dekk,de har ikke lov å opplyse om det virker det som for på tlf fikk jeg beskjed om at det var helt forbudt og umulig å ta dem med opp. Men på plass fikk jeg bare beskjed om å ta dem med meg. Burene i kennelen var uansett altfor små :) Var mye hunder ute,men Ataham brølte en liten ankelbiter tilbake til eieren sin så da fikk jeg jammen en hel "avdeling" på dekk for meg selv :) Ok opplevelse.

Skrevet

Reiste med fjordline i sommer (Fjord Cat for å være presis) og jeg ville ikke latt ei bikkje sitte igjen i den varmen! Var også en kar med en leonberger som hadde tatt med seg bikkja opp og ut på dekk. Så noen andre hadde hentet opp bikkjene sine under overfarten også.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...