Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og samboern har tenkt å gjøre noe sammen, for en gang skyld :P Vi skal til Roskilde og se Metallica spille, men med fire hunder er det ikke alltid så lett.
I utgangspungtet har jeg en "haug" av hundepassere å velge mellom, men denne gangen er alle på ferie.

Tesh har jeg funnet pass til (hvertfall nesten), Raptus kan være hos foreldrene til Rolf, men om noen veldig gjerne vil plasse Raptus i stedenfor så kan de sikkert ta en av de andre.

Kua er ei lita dvergpinshcerfrøken med sterke meninger, men alikevel god som sukker. Hun trenger rolige personer som takler at hun kan være veldig reservert i starten. Men med noen godbiter og at "mor er vekk" hjelper mye.
Hun er 2,5 år, og trives like godt under pleddet som på langtur i skogen. Hun går greit med alt av hunder, kan kjefte litt og leker ikke. (Beskytter bein mot andre hunder).

Den som vil passe lilleku bør hilse på henne et par ganger først (jeg kjører gjerne!) Så hun er litt tryggere.
Mulig jeg svartmaler henne lit men :P

395770_10152794271200311_680575209_n.jpg

Rio trenger også pass, samme helgen :)

Relativt ukomplisert basenjihann på 3. Han kan være litt tullete på tur i møte med andre hunder, men det er ikke spesielt vanskelig og "dra han med seg".
Han er rolig inne og finner på lite tull.

941425_10152794272145311_1030259418_n.jp

De trenger ikke være på samme sted! Vi reiser fredag ettermiddag så de må enten levers torsdag eller fredag tidlig. Vi kommer hjem søndag kveld og kan hente da eller mandag :)

Begge kan være alene hjemme :)

Jeg bor i Tofte, 40 min fra Drammen/Oslo og bringer og leverer selvsakt :D

Skrevet

ehm..Teoretisk sett har jeg barnefri den helgen, da kan jeg ev ta Basenjien også? Kua er så liten at hun er jeg redd for å ødelegge tror jeg :lol:

  • Like 1
Skrevet

ehm..Teoretisk sett har jeg barnefri den helgen, da kan jeg ev ta Basenjien også? Kua er så liten at hun er jeg redd for å ødelegge tror jeg :lol:

Da hadde jeg blitt veldig glad! Foreldrene kan sikkert ta Kua også, de er glade i henne :P

Men Rio har aldri møtt hester før altså :P

Skrevet

Da hadde jeg blitt veldig glad! Foreldrene kan sikkert ta Kua også, de er glade i henne :P

Men Rio har aldri møtt hester før altså :P

Så lenge jeg ikke har kidden er det ikke noe problem, da er det lett å være sikker på at dørene er lukket. Har barnefri, så da tar jeg gjerne begge :D

Edit: altså Tesh og Rio...

Skrevet

Så lenge jeg ikke har kidden er det ikke noe problem, da er det lett å være sikker på at dørene er lukket. Har barnefri, så da tar jeg gjerne begge :D

Edit: altså Tesh og Rio...

Du er en engel <3

Skrevet

Engel? Gleder meg jeg!

Ja, det er ikke alltid lett å få pass til fire firbeinte, når mor er på ferie selv :P Mamma pleier å bo her å passe hele røkla.

Det er bra du gleder deg, de er ganske så koselige :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...