Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hmmja, et par måneder, jeg bare undret meg på om det VAR disse valpene eller noen andre. Men det må jo bare vært det. Den var svart, men så innmari krøllete. Mer puddel enn retriever.

  • Svar 176
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fantastisk... Nesten så jeg vurderer å sende et skriftelig brev til kongehuset og informere dem litt om drøbak valpefabrikk...

Frøken Ozzy er så utrolig provosert så hun skriver ivei på et kladd-brev til kongen Får se om jeg får skrevet ferdig og formulert meg om i morgen og postet det. Kan ikke sende sinna-brev, så må gjør

Det er vel hevet over enhver tvil at promotering av en vare via kjente mennesker (evt filmer) øker omsetningen? Da Bjørn Dæhlie hadde gordonsetter var det en dramatisk økning i avl på gordonsetter for

Skrevet

Lille valpen satt trygt og godt i armkroken til "Lille Marius" på utegudstjeneste. Kirkemusikk, korsang, biskop Stålsett, kongeparet og 350 spesielt inviterte gjester. Alvorlig talt, KAN en liten valp få en bedre miljøtrening og forberedelse til voksenlivet ? Tipper der kommer maaasse bilder av lille sjarmtrollet i Se og Hør og andre kongeblad, og reporterfjolset Kjell A. Totland kommer sikkert også med en fyldigm reportasje om det kongelige oppdrett.Jadda.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...