Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Ønsker å kjøpe puppia sele® i størrelsene medium/large, for en billig penge. Kan godt være brukt :)

Skrevet (endret)

Jeg har puppia mesh seler i str M og L liggende, må ha nye sele til valpen så de er ledgie så snart jeg får tak i en ny. Regner med å ha det i orden før helgen. Kan gi deg en tilbakemelding så snart jeg har fått kjøpt/bestilt ny til Lykke :)

Begge selen er brukt en mnds tid hver.

Edit;

M - grønn

L - rød

Endret av *mokken*
Skrevet

Jeg har puppia mesh seler i str M og L liggende, må ha nye sele til valpen så de er ledgie så snart jeg får tak i en ny. Regner med å ha det i orden før helgen. Kan gi deg en tilbakemelding så snart jeg har fått kjøpt/bestilt ny til Lykke :)

Begge selen er brukt en mnds tid hver.

Edit;

M - grønn

L - rød

Medium, tror du det passer til en 3mnd gammel bc tispevalp eller tror du L blir bedre? :)

Har en rosa puppia classic harness str medium om det er av interesse?

Andrea, på ipad

Roosa er fint! Tror jeg skal stikke innom dyrebutikken og se hvor store de egentlig er. Har en følelse av at medium egentlig er litt lite i Puppia :P

Skrevet

Medium, tror du det passer til en 3mnd gammel bc tispevalp eller tror du L blir bedre? :)

Roosa er fint! Tror jeg skal stikke innom dyrebutikken og se hvor store de egentlig er. Har en følelse av at medium egentlig er litt lite i Puppia :P

Veldig usikker egentlig, kommer an på størreslen hennes og dybden på brystet.

Kelpievalpen måtte ha M den første mnd, og da måtte vi opp til L fordi M selen ble for kort mellom bryst og albuer :)

  • Like 1
Skrevet

Mål rundt brystet er vel det enkleste :)

Min kan stilles ut til 48cm rundt brystet. Passet whippeten min inntil hun var 9 mnd ca. :)

  • Like 1
Skrevet

Puppia er ikke kult lenger altså...

Som det ble nevnt i tråden så er hun bare forhandler i Norge. Om du kjøper puppia fra utlandet, spiller jo det ingen rolle. Da støtter man ikke DHH damen.

Skrevet

Avventer litt. Vi skal til Stockholm i slutten av måneden, kanskje det er noen billige seler der :)

Guest Yellow
Skrevet

Som det ble nevnt i tråden så er hun bare forhandler i Norge. Om du kjøper puppia fra utlandet, spiller jo det ingen rolle. Da støtter man ikke DHH damen.

Noe jeg ikke har fått med meg tydeligvis?

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...