Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg sitter og sliter litt med navn til en tispe!

Jeg ønsker noe ala Amiga, Amiga var kult, hadde flere betydninger( en pc og en venninne) og Amiga var bare kul og lett å si.

Noen ideer? Jeg har lite krav men jeg liker veldig lite :lol:

Skrevet

OT: Så da blir det en liten tysker på deg da? :D

EDIT: Kjæresten kommer og kosemoser valp. :P

njaaa... vet ikke 100% enda :P men har flere valg om det går galt :aww:

Skrevet

Candela. Det er både en måleenhet for lys, og betyr flamme på spansk, gjerne også i overført betydning om noen som er "hot". Masse mening, et fint navn, og litt beslektet med Amiga.

Skrevet

Da vi trodde vi skulle ha tispe, snakket vi mye om Fenja og Ronja. Ikke så originalt, men fine navne... synes nå jeg :icon_redface:

Skrevet

Kan ikke foreslå navn uten å vite rasen :aww:

Hva slags rase har du falt på? Dessverre er jeg skikkelig dårlig på navn :innocent:

:aww:

En slik rase :aww:

Kan bli et annet kull også da.

post-6328-0-21550400-1370541939.jpg

Skrevet

Atari. Fordi, vel, Atari og du er go'nerd. Og fordi "The word 'atari' is used in Japanese when a prediction comes true or when someone wins a lottery." Det matcher Amiga så innmari det. :)

Åh, jeg synes jeg alltid er helt spot on med navneforslagene mine (bortsett fra den gangen jeg foreslo Bajskorv til Soppen), men jeg må ha så dårlig smak fordi det aldri er noen som bruker dem! :lol:

Hva slags rase er det på bildet?

  • Like 1
Skrevet

Jeg er veldig glad i navneforslag, men jeg liker å komme med navn som passer til den spesifikke bikkja/rasen. Jeg har jo japanske navn på mine som betyr mye for meg, og da jeg gikk i tanker om en rottweiler ville jeg at hun skulle hete Mädchen, og da jeg gikk i tanker om australsk cattledog skulle den hete Uluru, og da jeg jeg gikk med tanker om black tri aussie skulle han hete Luzifer, og da jeg nesten fikk en hvitøra og blåøyd aussie i fanget skulle han hete Tamlin.

Så Anette. Hit us. :D

  • Like 1
Guest Snusmumrikk
Skrevet

:aww:

En slik rase :aww:

Kan bli et annet kull også da.

attachicon.gifAray-.jpg

Det der er en Nypa. Eller kanskje en Svada. Desverre ser det ikke ut som en Kontra, som er et navn jeg gjerne vil få noen til å bruke :sleep: Men kanskje det er en Oida? Eh ja, jeg liker ord :P

Skrevet

  • Gratulera så mykje!! :)

  • Camelia
  • Alva
  • Savanna
  • Erle
  • Amelie
  • Linea
  • Fryd
  • Pernilla
  • Mina
  • Ronja
  • Runa

takk for forslag! :)

Atari. Fordi, vel, Atari og du er go'nerd. Og fordi "The word 'atari' is used in Japanese when a prediction comes true or when someone wins a lottery." Det matcher Amiga så innmari det. :)

Åh, jeg synes jeg alltid er helt spot on med navneforslagene mine (bortsett fra den gangen jeg foreslo Bajskorv til Soppen), men jeg må ha så dårlig smak fordi det aldri er noen som bruker dem! :lol:

Hva slags rase er det på bildet?

Atari var vel egentlig navnet tiltenkt Issi, bare at hun ikke ville bytte navn :P Rasen er eeeen corgiiiiiii :P

Er det en aussie, eller...? :icon_confused:

nop :D Jeg har vel bare 3 raser som er mine jeg, kelpie, corgi, bc, og sistnevnte får jeg ikke ha :P

Jeg og var litt sånn "huh? Det der er jo en generic valp." :D

Får man ikke ha litt mysteri lengre? :lol::aww:

Jeg er veldig glad i navneforslag, men jeg liker å komme med navn som passer til den spesifikke bikkja/rasen. Jeg har jo japanske navn på mine som betyr mye for meg, og da jeg gikk i tanker om en rottweiler ville jeg at hun skulle hete Mädchen, og da jeg gikk i tanker om australsk cattledog skulle den hete Uluru, og da jeg jeg gikk med tanker om black tri aussie skulle han hete Luzifer, og da jeg nesten fikk en hvitøra og blåøyd aussie i fanget skulle han hete Tamlin.

Så Anette. Hit us. :D

Cardigan :D

Det der er en Nypa. Eller kanskje en Svada. Desverre ser det ikke ut som en Kontra, som er et navn jeg gjerne vil få noen til å bruke :sleep: Men kanskje det er en Oida? Eh ja, jeg liker ord :P

Oida :lol: den likte jeg :ahappy:

Anavo - harmoni

Desna - russisk elv

Kirya, Lexi, Horja, Lara, Lerja, quiera, Famine, Bona, ... vanskelig med navn! :)

Takk for forslag, må smake litt på de :P

Rasen er corgi ja :)

Japp :)

Jeg glemte min egen tråd jeg :P

Men rasen er welsh corgi cardigan ja :) har ikke noe nyere bilde enda desverre!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...