Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Takk sham! Kos deg med valpen! Har du tråd? *nysgjerrig*

Synd du ikke skal skrive for kl2 Margrete. :P men da har du kanskje litt info da! Det sto nemlig ikke tid for oppmøte eller hvor mange i klassene i mailen.

Skrevet

Takk sham! Kos deg med valpen! Har du tråd? *nysgjerrig*

Synd du ikke skal skrive for kl2 Margrete. :P men da har du kanskje litt info da! Det sto nemlig ikke tid for oppmøte eller hvor mange i klassene i mailen.

Åh gjorde det ikke? Jeg skal si i fra til Svein jeg, men vi som jobber under lp har fått beskjed om å være på åstedet til 10. Så da regner jeg med at dere har oppmøte kl10. Det er 15 påmeldte i kl1 og kl3, jeg vet dessverre ikke hvor mange det er i kl2.

Skrevet

Ikke som jeg kunne se hvertfall. Men flott, da har jeg det jeg trenger. Vi er nr 22 så da blir det vel andre fellesdekk. Gleder meg! :D

Edit: eller 15 til sammen kanskje? :P

Skrevet

Ikke som jeg kunne se hvertfall. Men flott, da har jeg det jeg trenger. Vi er nr 22 så da blir det vel andre fellesdekk. Gleder meg! :D

Edit: eller 15 til sammen kanskje? :P

hihi, jeg har sendt en melding til sjefen selv nå, så jeg håper dere får en melding senere i dag :) Det er to er forresten to ringer, så du skal være i den andre ringen og da starter kl2 opp kl 10 vil jeg tro

  • Like 1
Skrevet

Takk sham! Kos deg med valpen! Har du tråd? *nysgjerrig*

Synd du ikke skal skrive for kl2 Margrete. :P men da har du kanskje litt info da! Det sto nemlig ikke tid for oppmøte eller hvor mange i klassene i mailen.

Tusen takk!!:) Nei har ikke det, får kanskje lage ;)
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...