Gå til innhold
Hundesonen.no

Røyting


bliss
 Share

Recommended Posts

Hei, jeg har enn han, korthåret cihuahua på snart 3år. Han røyter såå utrolig mye. Føler han røyter alle 4sesonger. Er det noe jeg kan gjøre for å få han til og røyte mindre?

Når det gjelder mat så er han veldig kresen i mat veien. Så har jeg også katt, så både hunde og katte mat står fremme, så jeg føler han spiser mest av kattematen og tørre skiver. Kan det ha noe med foret og gjøre?

Frusterende! Huff

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mat kan ha mye innvirkning på både pels, hud og negler. Jeg ville kjøpt et godt for samt satt kattematen litt opp i høyden slik at han ikke kan gå og forsyne seg av noe annet enn sin egen mat. Vom og hundemat eller Norwegian Polar er gode for som matleie/kresne hunder ofte liker godt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Ja, jeg har brukt Dr Baddaky's fiskeolje, og en type selolje når hundene har røytet i utide. Det er tilsvarende produkter i handel spesielt for hunder. Om det er mangel av dette i dietten, eller det har noe med næringsopptaket til hunden å gjøre pleier det å hjelpe i løpet av et par uker. Ellers er det ofte en form for B vitamin mangel som kan gjøre at de røyter urimelig mye. Det er ganske vanlig å måtte skifte for før en finner noe som funker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her røytes det stort sett hele tiden, men i perioder i relativt store mengder. Dyret spiser Sportman's Pride, og det skal sies at røytingen ble omtrent halvvert etter at vi byttet til det og sluttet med Labb.

Gikk etter hvert til innkjøp av Furminator og Full O' Life Skin & Coat olje og merker stor forskjell! Spesielt nå når det er tomt for olje merker vi at det blir omtrent dobbelt så mye hår bare på en ukes tid :|

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Hei, jeg har enn han, korthåret cihuahua på snart 3år. Han røyter såå utrolig mye. Føler han røyter alle 4sesonger. Er det noe jeg kan gjøre for å få han til og røyte mindre?

Når det gjelder mat så er han veldig kresen i mat veien. Så har jeg også katt, så både hunde og katte mat står fremme, så jeg føler han spiser mest av kattematen og tørre skiver. Kan det ha noe med foret og gjøre?

Frusterende! Huff

Jeg har og en korthåret cihuahua tispe på 7 mnd som og røyter utrolig mye!Det drysser hår hele tiden,akuratt som fra ett juletre som ikke har fått nok vann.Hun får ett godt for og har nå kjøpt Salmon olje Omega 3 for å se om det kan hjelpe:)Mulig det ligger til rasen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei.  Vi parret tispa vår for ca 14 dager siden hun har de siste dagene hatt mørk/brun aktig utflod. Er det noen som har vært borti dette før?  Har snakket med dyrlegen og fikk beskjed om at så lenge hun var seg selv, spiste, drikker ikke oppkast/diare så skulle vi det ann. Lukter ikke noe av det som kommer ut hun har heller ikke feber den er 37.6.  Blir så usikker har snakket med to forskjellige Dyreklinikk i ettermiddag den ene sa det kunne være en abort men den andre sa da skulle det ikke vært noe blod. Så ble litt forvirra 🙄
    • Hei.  Vi parret tispa vår for ca 14 dager siden hun har de siste dagene hatt mørk/brun aktig eller gjørmete  utflod. Er det noen som har vært borti dette før?  Har snakket med dyrlegen og fikk beskjed om at så lenge hun var seg selv, spiste, drikker ikke oppkast/diare så skulle vi det ann. Lukter ikke noe  av det som kommer ut hun har heller ikke feber den er 37.6.  Blir så usikker har snakket med å forskjellige Dyreklinikk i ettermiddag den ene sa det kunne være en abort  men den andre sa da skulle det ikke vært noe blod. Så ble litt forvirra 🙄 
    • Kjekt, gratulerer! Fin klubb, jeg savner miljøet.
    • Yoshi og jeg var på stevne i helgen, og endelig satt hele banen for oss og vi fikk med oss en 2. plass og vårt første napp!
    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...