Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har små hunder, og som alle vet skal jo helst ikke små hunder gå tur, derfor vurderer jeg kjøpe vogn til dem. Er jo så kos å trille vogn, og siden jeg ikke har noen baby å trille på, tenkte jeg trille hundene da.

Twins-Luxury-Pet-Stroller-9066.jpg

Nææææ, ikke akkurat sånn. Men, jeg kunne tenkt meg en vogn som jeg kunne stappa bikkjer og diverse i når jeg er på utstilling. Det kan bli tungt å drasse på bikkjer i en hånd, sammenleggbare buret i det andre, kanskje telt om det er fint vær, stol og ene med det andre. Og burtralle er gjerne veldig stort, og jeg liker å ha noe plass igjen i bilen. Så da lurte eg på om noen hadde forslag til andre løsninger, eventuellt da få laget en praktisk vogn som jeg får stappa mest mulig oppi.

Jeg tenker at det må jo være mulig å få laget noe av en gammel barnevogn? Er det noen som har noe forslag til hvordan man kan mekke noe slikt, om det lar seg gjøre, eller har andre løsninger som ikke koster skjorta og mere til og som tar liten plass?

Skrevet

På utstilling forrige helg var det noen som kom med en gammel barnevogn. De hadde tatt vekk bagen, og lagt en plate på "akslingene". Oppå der var det stablet bur/stoler +++. Kan tenke meg det ikke er så stabilt dersom du har mye vekt oppå, at det kanskje må stives av litt?

Skrevet

På utstilling forrige helg var det noen som kom med en gammel barnevogn. De hadde tatt vekk bagen, og lagt en plate på "akslingene". Oppå der var det stablet bur/stoler +++. Kan tenke meg det ikke er så stabilt dersom du har mye vekt oppå, at det kanskje må stives av litt?

Skal jeg absolutt sjekke ut om jeg kan klare få til.

Takkf or tips :)

Skrevet

Er de hjulene gode på gress? Synes hjulene virker så små. Kanskje de kommer i større størrelser. Men, den tar jo stor plass også, vogn er jo sammenleggbar. Får ta en tur og se på hjul.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta

Skrevet

Er de hjulene gode på gress? Synes hjulene virker så små. Kanskje de kommer i større størrelser. Men, den tar jo stor plass også, vogn er jo sammenleggbar. Får ta en tur og se på hjul.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta

Hakke snøring. En brukt barnevogn vil nok kanskje være billigere uansett. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...