Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 59
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tja det gikk skikkelig dritt idag............. eller? Raptus ble BIR (alene i rasen sin) for en supersur dommer, som ikke kunne smile. Han tok ikke en gang på hundene og vi var i ringen i kanskje

Skitdæven eller noe sånt Jeg hadde ikke så store forventninger til idag, siden forrige helg gikk så bra og lille tater'n min er jo bare 10 mnd... Men håpet dommeren ville ihvertfall like herr.lånehun

Amira gikk supert og er i NM-finalen imorgen!

Posted Images

Skrevet

Vi hadde en fantastisk dag i utstillingsringen på lørdag.

Jeg hadde meldt på tvillingene, som på dagen ble 15 mnd gammle, søsteren til BV, Hunken (Pappa til tvillingene) og Lille My i veteran. GundhildM her inne var også på plass med Sookie :)

Først ut i ringen var IQ, i en rimelig stor juniorklasse slo han hardt til å vant klassen sin, uten CK denne gang, men det er helt i orden :)
Inn med Härmis, som ble nr 2 i åpen klasse, etterfulgt av Hunken som vant sin klasse med CK, å kjørte seg inn til Beste hanne.

Første tispe ut i ringen var Tasle, med 8 konkurrenter, hun sparket seg inn til å vinne klassen, med CK, inn med Lucie, som vant åpen klasse med CK, etterfulgt av My som vant veteran klassen i hard konkurranse med seg selv, med CK (Hun er 10 år nå) - i BTK plukket han ut 4 som fikk stå igjen, Tasle og Lucie ble stående til slutt, å jaggu gikk ikke lille Tasle helt til topps å ble beste tispe, med sitt 2. storcert - sitt 5 cert totalt - av 6 mulige (har ett r.cert også) - dette er 3.gang i år at hun står med pappaen i BIR/BIM :)

Lille vakkre jenten min ble søren meg BIR, med 37 påmeldte gårdshunder, 15 mnd gammel!!!!! :D

  • Like 12
Skrevet

Mange flere fantastiske resultater etter jeg sist postet!!!

Så jeg slenger inn et nytt: Gratulerer til alle fornøyde :D Vi har knallpene hunder her altså :D

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer så mye til alle fornøyde.

Nico ble beste juniorhanhund, og jeg var strålende fornøyd med det, er enig med dommeren at han trenger å utvikles. Så det ble ikke ck på han, men det er helt greit. Dommeren likte han bedre enn han som ble nr 2 og har flere store og små cert. Det er en fin hanhund, og jeg syntes det var stas å stå foran han for en gangs skyld ;-)

Jezzy er jo litt hopp og sprett og tjo og hei, så at dommeren mente hun enda er litt valpete i bevegelsene, er heeelt greit. Hun trenger å modnes i både kropp og hode. Hun endte på 4 junior tispe, og det er helt greit.

  • Like 5
Skrevet

Gratulerer til alle som er fornøyd med helga! Mange flotte resultat her!

Sukk, fikk litt abstinenser i helga, særlig med tanke på hvor få grossere det var påmeldt...

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...