Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 59
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tja det gikk skikkelig dritt idag............. eller? Raptus ble BIR (alene i rasen sin) for en supersur dommer, som ikke kunne smile. Han tok ikke en gang på hundene og vi var i ringen i kanskje

Skitdæven eller noe sånt Jeg hadde ikke så store forventninger til idag, siden forrige helg gikk så bra og lille tater'n min er jo bare 10 mnd... Men håpet dommeren ville ihvertfall like herr.lånehun

Amira gikk supert og er i NM-finalen imorgen!

Posted Images

Skrevet

Vi hadde en fantastisk dag i utstillingsringen på lørdag.

Jeg hadde meldt på tvillingene, som på dagen ble 15 mnd gammle, søsteren til BV, Hunken (Pappa til tvillingene) og Lille My i veteran. GundhildM her inne var også på plass med Sookie :)

Først ut i ringen var IQ, i en rimelig stor juniorklasse slo han hardt til å vant klassen sin, uten CK denne gang, men det er helt i orden :)
Inn med Härmis, som ble nr 2 i åpen klasse, etterfulgt av Hunken som vant sin klasse med CK, å kjørte seg inn til Beste hanne.

Første tispe ut i ringen var Tasle, med 8 konkurrenter, hun sparket seg inn til å vinne klassen, med CK, inn med Lucie, som vant åpen klasse med CK, etterfulgt av My som vant veteran klassen i hard konkurranse med seg selv, med CK (Hun er 10 år nå) - i BTK plukket han ut 4 som fikk stå igjen, Tasle og Lucie ble stående til slutt, å jaggu gikk ikke lille Tasle helt til topps å ble beste tispe, med sitt 2. storcert - sitt 5 cert totalt - av 6 mulige (har ett r.cert også) - dette er 3.gang i år at hun står med pappaen i BIR/BIM :)

Lille vakkre jenten min ble søren meg BIR, med 37 påmeldte gårdshunder, 15 mnd gammel!!!!! :D

  • Like 12
Skrevet

Mange flere fantastiske resultater etter jeg sist postet!!!

Så jeg slenger inn et nytt: Gratulerer til alle fornøyde :D Vi har knallpene hunder her altså :D

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer så mye til alle fornøyde.

Nico ble beste juniorhanhund, og jeg var strålende fornøyd med det, er enig med dommeren at han trenger å utvikles. Så det ble ikke ck på han, men det er helt greit. Dommeren likte han bedre enn han som ble nr 2 og har flere store og små cert. Det er en fin hanhund, og jeg syntes det var stas å stå foran han for en gangs skyld ;-)

Jezzy er jo litt hopp og sprett og tjo og hei, så at dommeren mente hun enda er litt valpete i bevegelsene, er heeelt greit. Hun trenger å modnes i både kropp og hode. Hun endte på 4 junior tispe, og det er helt greit.

  • Like 5
Skrevet

Gratulerer til alle som er fornøyd med helga! Mange flotte resultat her!

Sukk, fikk litt abstinenser i helga, særlig med tanke på hvor få grossere det var påmeldt...

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...