Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg søker en å dele leilighet med her i Oslo.

Kort fortsalt: Jeg har blitt singel, og jeg vil gjerne fortsette å bo her ( i paradis såklart) men har for øyeblikket ikke råd til å bo her alene.

Leiligheten er på ca 70kvm, har to soverom og er i relativt fin stand. Liten yttergang. Akkurat malt stuen, så nå er det lekkert her! Ellers er det kjøkken og stue i samme rom, skilt av en liten vegg. Badet har fin størrelse og inne på badet er det en liten bod til oppbevaring av diverse. Soverommene er forskjellig i størrelse. Det ene er ganske lite og det andre ganske stort. Hvem som får hva kan vi bli enige om, det er ikke så viktig for meg å ha et megastort soverom sånnsett.

Utenfor er det platting hvor man fint kan sitte ute å nyte lufta. Nabolaget er skikkelig koselig, og de fleste rundt oss her har hund, og er vennlige. Fra døra er det ca 70 meter til første skogsstid inn i Østmarka - som da har milevis med stier og skog. Perfekt for hundeeiere. Det er altså LOV med hund her, men det må avklares med huseier om det kommer flere hit.

Litt om meg: Trivelig jente på 25 år. Meget glad i filuftsliv og hund - det er en stor hobby. Er en relativt rolig person og er bestandig positiv. Liker mitt eget selskap, samt å være sosial - men tid for seg selv er fint. Jobber for tiden i klesbutikk på Tveita senter som ligger et kvarters gange herifra. Jeg liker å ha det ryddig rundt meg og setter pris på en person som gjør det samme.

Litt om Mana: Gladjente (litt vel glad noen ganger) som er snill og aktiv. Er såklart mye på tur med meg og er ellsrs rolig inne. Tispe på 2 år. Vant til å være alene hjemme på avgrenset område.

Søker helst en rolig person med noenlunde samme personlighet, men det er såklart ikke et must. Vil ikke ha en person som er på fylla hver fredag og lørdag.

Området rundt: Østmarka i umiddelbar nærhet. Kort gange til både buss og t-bane (ca 5-15 minutt). ca 15 minutt inn til byen med T-bane/buss. Mulighet for parkering. Tveita senter med alt man trenger av diverse butikker ligger like ved. Alnabru er ca 30-40 min gange unna - lett å komme seg dit ved behov.

Husleien er per idag på 4250 kr per pers. Strøm, TV og internett kommer utenom (her må man avtale hvordan det skal betales seg imellom).

Har noen spørsmål om noe ta kontakt på PM eller skriv spørsmålet her :) Jeg biter ikke!

EDIT: *Kremt* Og så er det kanskje lurt å nevne at det gjelder fra 01.08.2013

Skrevet

Og jeg som er på leilighetsjakt! :o Men de fleste synes vel 3 hunder er for mye... :(

PFT! 3 hunder er koooselig! :D Men nå har jeg muligens en person på kroken her :shifty: så får vi ser hvordan det går :)

Skrevet

PFT! 3 hunder er koooselig! :D Men nå har jeg muligens en person på kroken her :shifty: så får vi ser hvordan det går :)

Synes den skal falle av kroken. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...