Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg søker en å dele leilighet med her i Oslo.

Kort fortsalt: Jeg har blitt singel, og jeg vil gjerne fortsette å bo her ( i paradis såklart) men har for øyeblikket ikke råd til å bo her alene.

Leiligheten er på ca 70kvm, har to soverom og er i relativt fin stand. Liten yttergang. Akkurat malt stuen, så nå er det lekkert her! Ellers er det kjøkken og stue i samme rom, skilt av en liten vegg. Badet har fin størrelse og inne på badet er det en liten bod til oppbevaring av diverse. Soverommene er forskjellig i størrelse. Det ene er ganske lite og det andre ganske stort. Hvem som får hva kan vi bli enige om, det er ikke så viktig for meg å ha et megastort soverom sånnsett.

Utenfor er det platting hvor man fint kan sitte ute å nyte lufta. Nabolaget er skikkelig koselig, og de fleste rundt oss her har hund, og er vennlige. Fra døra er det ca 70 meter til første skogsstid inn i Østmarka - som da har milevis med stier og skog. Perfekt for hundeeiere. Det er altså LOV med hund her, men det må avklares med huseier om det kommer flere hit.

Litt om meg: Trivelig jente på 25 år. Meget glad i filuftsliv og hund - det er en stor hobby. Er en relativt rolig person og er bestandig positiv. Liker mitt eget selskap, samt å være sosial - men tid for seg selv er fint. Jobber for tiden i klesbutikk på Tveita senter som ligger et kvarters gange herifra. Jeg liker å ha det ryddig rundt meg og setter pris på en person som gjør det samme.

Litt om Mana: Gladjente (litt vel glad noen ganger) som er snill og aktiv. Er såklart mye på tur med meg og er ellsrs rolig inne. Tispe på 2 år. Vant til å være alene hjemme på avgrenset område.

Søker helst en rolig person med noenlunde samme personlighet, men det er såklart ikke et must. Vil ikke ha en person som er på fylla hver fredag og lørdag.

Området rundt: Østmarka i umiddelbar nærhet. Kort gange til både buss og t-bane (ca 5-15 minutt). ca 15 minutt inn til byen med T-bane/buss. Mulighet for parkering. Tveita senter med alt man trenger av diverse butikker ligger like ved. Alnabru er ca 30-40 min gange unna - lett å komme seg dit ved behov.

Husleien er per idag på 4250 kr per pers. Strøm, TV og internett kommer utenom (her må man avtale hvordan det skal betales seg imellom).

Har noen spørsmål om noe ta kontakt på PM eller skriv spørsmålet her :) Jeg biter ikke!

EDIT: *Kremt* Og så er det kanskje lurt å nevne at det gjelder fra 01.08.2013

Skrevet

Og jeg som er på leilighetsjakt! :o Men de fleste synes vel 3 hunder er for mye... :(

PFT! 3 hunder er koooselig! :D Men nå har jeg muligens en person på kroken her :shifty: så får vi ser hvordan det går :)

Skrevet

PFT! 3 hunder er koooselig! :D Men nå har jeg muligens en person på kroken her :shifty: så får vi ser hvordan det går :)

Synes den skal falle av kroken. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...