Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn til border collie


sham
 Share

Recommended Posts

Jeg er nesten helt tom på navn akkurat nå og trenger hjelp :) Jeg vil gjerne ha et navn som ikke alle har :) Hundene jeg allerede har heter Chanto og Tassen. (Angrer kjempe mye på navnvalget til Tassen siden utrolig mange har det) Dette er altså en hann hund og det er samme hvilken bokstav det er.

Alle tips tas i mot med takk ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Som j3nni sier så er millian et fint navn eller bare mi men det blir gjerne mer et tispenavn?! Hannhunden min heter Ivo og går bare under Iv og det er vell heller ikke et veldig vanlig navn. :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Scooter!
Chop
Scar
Lightning
McQueen
MC
MJ
Jazy
Check
List
Aragon
Bleezer
Blue
Mitch
Mithrandir
DJ
Titan
Hulken
Runway
Hatch
Hitachi
Mojo
Reco
Agro
Hess
Shep (uttales chepp)

Hehehe, fantasien løper løpsk når det gjelder navn! :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Først vil eg gratulera deg med hund nr 3. :wub: Han var kjempe søte! :ahappy:
Kjempe fint namn du har din først nemnde hannhund. ;) Min gogut som eg har nå heiter Santo Alex.

Her er noen namneforslag..

  • Troy
  • Trym
  • Timian
  • Leon
  • Kaspar/Kasper
  • Axel/Aksel
  • Ludvik
  • Oskar/Oscar
  • Marko/Marco
  • Milio
  • Oliver
  • Rino
  • Ricko
  • Theo
  • Isak
  • Jonna
  • Jakob
  • Karo
  • Kevin
  • Linus
  • Mikkel
  • Antonio
  • Tony
  • Bastian
  • Zico
  • Dino
  • Dennis
  • Elias
  • Felix
  • Gismo
  • Martin
  • Gunnar
  • Jonas
  • Jesper
  • Jonatan

Disse fantastiske hannhundane er eller har vore i min familie: Elling Amadeus, Harley Antonio og Nico Akilles.

Du må gjerne stele namna! :)

Fortel gjerne kva slag namn du ender opp med!

Endret av Hjelleuren`s_Alex
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...