Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Rart det ikke har blitt opprettet en tråd om dette! Men iallefall, gratulerer til Norge med lag-gull og Kjellaug Selsaas med Flis som i dag ble verdensmester! :)

Hurra for Norge! :)

  • Like 2
Skrevet

Stort grattis til Kjellaug og Flis.

Og bør vel nevnes at hun vant VM i lydighet for en del år tilbake siden med mormor til Flis, og er vel eneste norske som har klart å vinne VM to ganger. :) Så en god fører. :)

  • Like 2
Skrevet

Pardon me for asking... men VM... jeg ser på den mesterskaps-oversikten ovenfor her at VM tilbake til 1994 kun har blitt holdt i Europa. Hvor mye VM er det egentlig da? Er det med deltakere fra Asia, Afrika, Amerika, Australia?

[Jeg mener ikke å "discredit", jeg synes bare det var rart å se at det aldri har blitt holdt utenfor Europa :P ]

Guest Jonna
Skrevet

Pardon me for asking... men VM... jeg ser på den mesterskaps-oversikten ovenfor her at VM tilbake til 1994 kun har blitt holdt i Europa. Hvor mye VM er det egentlig da? Er det med deltakere fra Asia, Afrika, Amerika, Australia?

[Jeg mener ikke å "discredit", jeg synes bare det var rart å se at det aldri har blitt holdt utenfor Europa :P ]

Mye pga karantene tid inn til noen land og ut av andre land. :)

Skrevet

Finnes det noe statistikk på det, ifht hvorvidt det er flere deltakere fra land også utenfor Europa?

Eller for å snu det, hvis de har mesterskap i Amerika - hva skiller det å kalle det for et VM fra f.eks VM i Europa. Hvorfor er det Europa som har fått særnavnet VM, satt på spissen :P Hvorfor ikke VM i Asia, de er jo himla mye folk der. Mye ymse hundekultur :P VM i Afrika, VM i Amerika (der har de jo i det minste sør og nord :P ).

Skrevet

VM i agility er i Afrika iår og få drar pga ekstrem reisevei. Hvorfor skal hele verden dit pga de har noen få utøvere?

Uansett gratulerer til Norge :-D

Skrevet (endret)

Det er ikke alle land som fører FCI lydighetsprogrammet. Japan er med f.eks., men ellers er det først og fremst europeiske land som kjører FCI-lydighet. Den internasjonale FCI-klassen som idag bruker til VM o.l. (og som er lik eliteklassen) har ikke eksistert så lenge. Det programmet kom vel i 1999 eller noe sånt? Jeg er ikke helt sikker, men jeg tror det har noe med det å gjøre. LP-sporten har utviklet seg enormt de siste 10 årene! Lenge har det kun vært de norske landene som har ligget i tet i FCI-lydighet. De siste årene har vi sett at resten av europa også er med i teten, så sporten er under stadig utvikling.

Endret av borderen
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...