Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Men mye av det er de samme ekvipasjene er det ikke? Også ser det gammelt ut da så forhåpentligvis har de blitt bedre siden da :P

Mange sekvenser er samme ekvipasje ja..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Skrevet

:lol: Kjenner meg veldig igjen. Talli hadde mye show som yngre :P

Jeg har også en potensiell showhund.. Jeg ler ikke like godt når det er min egen hund :lol:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Skrevet

Jeg har ledd godt, men jeg har sympati med førerne også - jeg vet godt hvordan det er å ha en hund på treningsbanen og en hund på konkurransebanen. Nerver og drit gjør noe med hunden, altså.

X'en ble en publikumsfavoritt på et klasse 1-stevne.

Vi skulle ha stå under marsj, og gå forbi hinderet, hvor de overflødige plankene lå ved siden av hinderet. Dommer spør om vi er klar, og litt åndeløs og anspent svarer jeg et friskt, høyt, kort og skjærende "ja!"

Det trodde X'en av en eller annen grunn betydde apport, så hun spratt fram, grep tak i en av hinderplankene, og løp seg en god runde inni ringen, og deretter tok hun jaggu en æresrunde rundt hele plassen også.

Og jeg kan love dere at DET har vi aldri trent på hjemme...

  • Like 5
Guest Gråtass
Skrevet

Noen må øve seg på kasteteknikker også :lol:Noen av de fvf så ut som noe som hørte hjemme på rallylydighetsbanen eller kreativlydighet osv :lol:

Lett å si det, jeg sto en hel sommer å trente på å kaste apporten over mønet jeg, gikk så det suste hjemme. Kom på prøve, kasta apportbukken 7-sju (!) ganger i mønet før den kom seg så vidt over. Dommerens kommentar var "du har i hvert fall en tålmodig hund :D "

Skrevet

Herregud så herlig! Jeg får litt sånn latter men også litt rørt-tårer jeg, for hunder er så utrolig kule. De gjør så mange teite ting for oss, og noen av de WTF-trynene til de bikkjene er så bekrivende for hvordan det må føles liksom. "WTF, kravle over et dritbratt møne for å hente en forbaska trekloss og så kravle tilbake?? Dude, WTF are you on??" Men så gjør de det alikevel, for så kule er de, sant? :heart:

Og nerdeyay for at det var en amerikansk bulldog der! Og kjempelol over hvor ufattelig teite briader ser ut når de er kuperte. Med to malplasserte Grorud-palmer stikkende ut fra skolten. Snakk om WTF! :lol:

Takkf or at du delte, Margrete. Var artig ja. :)

  • Like 4
Skrevet

Og nerdeyay for at det var en amerikansk bulldog der! Og kjempelol over hvor ufattelig teite briader ser ut når de er kuperte. Med to malplasserte Grorud-palmer stikkende ut fra skolten. Snakk om WTF! :lol:

Døøøhhhhh, ikke disse briarder 'a :|:lol:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...