Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da skal jeg heller ikke si noe om mitt synspunkt på å avle på individer med atferdsproblemer, men bare innstendig be deg om å levere tilbake hunden!

Er det rart rasen får et dårlig rykte...? Nei. (Ja jeg vet, klarte ikke la vær). Uansett, lever henne tilbake. Høres ut som hun har hatt et bra liv hos oppdretter, og at det beste for både

Jaaa, må jo det!

Skrevet

Syntes det var en god beslutning, livet ditt blir ganske så innskrenket med en hund som du må ha kontroll på hele tiden. Frøkna mi er jo ganske lik din, og vi er jo i samme situasjon. En valp kan du jo forme mye mer enn hun du har nå, og jeg tror nok vi ender opp likt etterhvert, men jeg ønsker å prøve lenger med tispa mi.

En tøff avgjørelse av deg, man blir virkelig glad i disse problemhundene.

Skrevet

Syntes det var en god beslutning, livet ditt blir ganske så innskrenket med en hund som du må ha kontroll på hele tiden. Frøkna mi er jo ganske lik din, og vi er jo i samme situasjon. En valp kan du jo forme mye mer enn hun du har nå, og jeg tror nok vi ender opp likt etterhvert, men jeg ønsker å prøve lenger med tispa mi.

En tøff avgjørelse av deg, man blir virkelig glad i disse problemhundene.

Jeg har tatt mine utfordringer med hest i 30 år, så jeg føler vel at jeg ikke trenger kaste bort unødig tid på en hund med issues jeg vet mest sannsynlig vil gi oss mye hodebry.

Ikke ser jeg på det som et nederlag heller. Det er ikke snakk om å vinne noen kamp, men å ha et koselig og behagelig liv med en hund vi trives med:)

Jeg er nok skrudd sammen på en enkel måte akkurat der. Når avgjørelsen først er tatt, så har jeg ingen problemer med det i særlig stor grad.

Det er andre der ute som kan gi henne et godt hjem, kanskje gi henne enda mer av det hun trenger enn vi kan:)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...