Gå til innhold
Hundesonen.no

LP-trening i Ås (bilder)


borderen
 Share

Recommended Posts

Det er vel bare rett og rimelig å dele noen bilder fra LP-treningene!

Idag var vi 3 folk, 5 hunder og holdt på i 3 effektive timer! Har nesten bare bilder av fri ved fot og litt budføring, men det får holde for denne gang.

IMG_1827_zpsc2d540e5.jpg

Geo og Ingvild trener lineføring. Super posisjon!

IMG_3436_zps05301e5d.jpg

Marvin har trent ruta og tuller med litt triks

IMG_3447_zpsb57e4e13.jpg

Dany kan også gå lineføring!

IMG_3472_zpsf7936f3b.jpg

IMG_3513_zpsde73f568.jpg

IMG_3522_zps82591140.jpg

IMG_3518_zps776a7c4a.jpg

IMG_3547_zpsda50e4fc.jpg

Kiter trener fri ved fot

IMG_3553_zpsb19fef81.jpg

IMG_3565_zps8c3019aa.jpg

IMG_3569_zps4a102411.jpg

IMG_3575_zps31e4b36f.jpg

IMG_3616_zps550eb180.jpg

IMG_3623_zps3e2ddebc.jpg

Budføring

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Marianne og jeg møttes i dag. La først et spor til hverandres kelpie, deretter trente vi litt med hundene. Klasse 1-programmet med Dany, oppstilling med Marvin, løping med Geo og Marvin, budføring og fvf med Geo. Og så fikk Geo og Dany gå sporene sine til slutt. Effektiv og trivelig formiddag altså! Det var nokså varmt i dag, så kelpiebarna fikk utfordret seg litt på det å holde det gående selv om man blir varm og sliten.

Varm Geo (han pleier normalt sett IKKE å legge seg ned frivillig for å slappe av når vi er på trening :lol: )

8814330479_07f599d8b7_z.jpg
Pen Geo
8814332889_e55557200b_z.jpg
Dany dekk fra holdt
8814340505_ddd48d5368_z.jpg
Belønning :ahappy:
8824935678_4be796ea48_z.jpg

Innkalling fra sitt

8814353995_45ebf4bfaf_z.jpg
Innkalling fra sitt enda en gang
8824952156_8807a947fd_z.jpg

Flink Danymus må selvfølgelig få ballen sin!

8814369407_17378341a4_z.jpg
8824964588_5a22d10675_z.jpg

Flinke jenter :)

8814381277_83d18403cb_z.jpg

8814383271_13dcdc27db_z.jpg

Geo er klar for å gjøre noe

8814391663_020874fb50_z.jpg

Geo og hans halvfjerne, likbleike eier

8824982926_072d630b05_z.jpg

Fri ved fot

8824987606_bda662c89a_z.jpg

8824993422_4ae0d2607e_z.jpg

Søt hoinnj :ahappy:

8814404697_999abdd95a_z.jpg
  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så koselig at du la ut litt av bildene fra i dag :)

Geo begynner å få dreisen på fvf altså, og jeg fikk litt gåsehud av den ene vestremarsjen. Da gikk han sånn som de store og erfarne gjør :aww:

Jeg er superfornøyd med treningen i dag. Men jeg skulle gjerne ha trent litt i morgen også. Bare så kjipt at jeg skal på styremøte kl 14 :| Amputert dag..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...