Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ser ikke ut som om noen har lagt ut denne?

Nico ble EXC, 1JKK, CK, 2BHK, CERT

Jezzy ble EXC, 1JKK, CK, 2BTK, rec CERT

Ringsekretæren glemte Bir/Bim junior konkurransen, så det ble det dessverre ikke. Kjedelig siden jeg hadde begge 1JKK. Jeg trodde ikke det var BIR/BIM junior på denne utstillingen siden ringsekretæren ikke sa noe om det, men fant ut etterpå at det var det i alle de andre ringene. Men men... Det er jo uansett ikke offisielt.

Skrevet
Vi andre har visst vært litt ulydige og postet i selve tråden på "utstilling" :sweat:

Ja, jeg så det... etterpå... Jaja, men nå er det iallefall en her og. :-P

Skrevet

Oppdretteren "min" tok BIR og BIM begge dager, første dagen vant hannen og andre dagen vant tispa. Begge er ute på fôravtaler. Flotte hunder begge to, som fortsatt er veldig unge, begge 10 mnd gamle helsøsken. :D Veldig spennende å følge "karrieren" til de to, da det er hunder etter linjer jeg snuser på og vel så det.

Skrevet

Kan gjerne skrive her også, og ta med litt bilder. :lol:

Jeg stilte for første gang på lørdag, var supernervøs og hadde ingen forventninger - og pelsen endte opp som BIM Junior med CK! Superfornøyd!!!

post-11567-0-29431400-1367258394_thumb.j

post-11567-0-72183200-1367258404_thumb.j

935195_10151360290321721_1844076157_n.jp

Skrevet

Freja fikk Excellent, CK, CERT og BIR og BIR Junior


very nice head, coreut tapering
and earrings and earset, nice body proposions
not to long and square, ex. ribs and ang.
very nice coute could have more red color,
moves freely but a little close behind
ex. presiantasion, sweet temp.

Dommer: Maria Dekaristou

2 Cert og er bare 10 mnd.

er så stolt

post-11734-0-52011000-1367258865_thumb.j

post-11734-0-50093800-1367258876_thumb.j

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...