Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jobben skal på tur 3-4 juni(såkalt vårens vakreste eventyr) så jeg må finne en løsning på pass av Lady og en gutt på 13 år. Guttungen kan jeg nok få plassert hos en kompis, men de har katt.... og kommer ikke til å si ja til en hund. Min mor stiller vanligvis opp, for av en eller annen merkelig grunn har hun vært sykemeldt de siste gangene jeg har hatt behov for pass, men denne gangen er hun tilbake i full jobb. Og bor et stykke unna.

Så, er det en sonis i Bergen eller omegn som kunne tenkt seg å passet en herlig og rolig jente som ikke krever så alt for mye?? Litt kos og en liten tur (hun er med så langt du gidder å gå) så er hun fornøyd.

Hun går ikke så fint i bånd, og trekker gjerne litt, men gir seg litt hvis hun blir korrigert. (Min mor er ikke så sterk i armer og hender, så jeg begynner å bli litt skeptisk til å spørre henne av den grunn også) Det blir mest sannsynlig fra kvelden 2 juni, hvis du ikke har mulighet til å hente henne i løpet av 3 juni, jeg reiser nemlig om morgenen. Jeg er tilbake i Bergen rundt kl 15 den 4 juni og henter henne da med en gang.

Jobben har da satt en påmeldingsfrist 25 april, så jeg måtte plutselig få planer på plass litt fort.

Jeg stiller gjerne opp med pass tilbake ved en senere anledning.

IMG_0005%20%28600x800%29.jpg

Skrevet

Ja, men hun har vel bare vært med andre hunder mens noen har passet på. Uansett, så vil jeg gjerne at hundene møtes og blir kjent før hun skal være der. Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

Skrevet

Misunnelig Enits, jeg ville mye heller ha reist til Paris enn dit vi skal... Ulvik er ikke helt det samme :D

  • Like 1
Skrevet
Hahaha, men det kan jo bli kjekt det også vel? :)

Joda, håper da virkelig det. :) Vi skal på omvisning på Hardangerbrua på veien dit, det tror jeg kan være ganske interessant.

  • Like 1
Skrevet

Hei :)

Jeg er en relativt ny "sonis" men bor i Bergen og har mulighet til å være hundepasser. :)
Er "mellom hunder" for tiden så har ingen dyr i heimen for tiden, så er stille og rolig.
Jeg er også glad i lange turer og kosete dyr så hvis det skulle være aav interesse så er det bare å sende meg en PM så kan vi snakkes nærmere der.
Lykke til med hundepass og "vårens vakreste evntyr"! :)

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...