Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal mest sannsynlig begynne å studere økonomi i Bergen til høsten, og meg og typen leter derfor etter hybel/leilighet. Han er lærling.
Med oss har vi boxervalpen min(som er 4 måneder nå, vil altså være unghund da), en katt og et par hetterottegutter.
Vi vil helst leie i Knarvikområde, og langtidsleie er å foretrekke. Tenker rundt 5000-6000 månedsleie, og det trenger ikke være en kjempestor leilighet.

Noen som vet om noen som leier ut, send meg gjerne en PM.

  • 1 month later...
Skrevet

Fremdeles på leting etter leilighet. Vi har funnet ut at vi kan strekke oss til leie på max 10 000, men da må strøm og internett/Tv være inkludert. Følger med på finn.no og hybel.no, og hadde egentlig funnet en som så super ut, men fikk ikke tak i utleiger i går, og i dag er den utleid. Noen som kjenner noen som kjenner noen eller noe?? :)

Skrevet

Takk for svar alle :-)

Har annonse på hybel.no foreløpig, siden det ikke koster noe. Har fått respons på den idag, så håååper det går i orden :-) Hvis ikke skal vi legge ut på finn. Den siste som blir linket til her har vi kontaktet, i tillegg til noen andre. Satser på det går i odren!

  • 1 month later...
Skrevet

Hadde respons på hybel, og vi kunne flyttet inn i en. Dessverre ble det litt for langt fra skolen, uaktuelt å ha 2timer å reise hver vei..

Vi har enda en respons på annonsen vår nå, en liten leilighet på 25kvadrat. Men ingenting er sikkert.. Har bestemt meg for å gi opp å lete etter tillatt med dyrehold, så for det evt bli bonus. Så jeg blir fremdeles glad om noen vet om noen som leier ut til ca 8000, enten det er tillatt med dyr eller ikke. Vi er ikke nøye på hvordan det ser ut eller hvor stort det er, så lenge vi får tak over hodet i grei avstand til skole og jobb. Maks 1time reise (mellom Bergen sentrum og Mongstad)

  • 4 months later...
Skrevet

Vi fant hybel, den lille på 25kvm. Men nå er vi på jakt etter en ny, hvor vi har som krav at det skal være eget soverom. Vil også nå ha med hunden og katten opp, derfor begynner vi å lete nå. Kan flytte inn en gang mellom januar og juni, så ingen hastverk.

Skal legge inn annonse på finn i januar når jeg får penger, men tenker å høre her igjen først, om noen kjenner noen :) Har vært i kontakt med en del på finn, men ingen som tillater hund og katt, og samtidig har leie på maks 8000.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette er jo en superaktiv rase, men har dere prøvd mindre aktivitet? Starter adferden med én gang dere kommer hjem, eller etter den lengste turen? Er han lik med alle i familien? Har dere jobbet noe spesifikt med ro, og lære å slappe av? Søk skal i teorien både slite ut hunden mentalt og roe, men min hund ble bare mer stresset av det. Jeg ville prøvd å endre litt på aktivitetene. Prøv å kutte kraftig ned på søk en stund, bruk heller maten til shaping og trikseøvelser.  Jobb bevisst og aktivt med ro-øvelser. Hvordan er han i aktivitet og lek med andre hunder? Får han noen lengre turer innimellom? 
    • Skriver litt i frustrasjon og oppgitthet. Vi har verdens fineste valp og morsom å trene, men… han er en liten nøtt. Dette er en jakt cocker og bare for å informere så får vi veiledning fra oppdretter og atferdsspesialist. Men vi føler vi stanger hode i veggen. Valpen vår finner ikke roen når vi andre er hjemme, står kun å bjeffer og blir til slutt desperat og løper i ring mens han bjeffer. Han har ikke seperasjonsangst da han fint klarer å være alene hjemme 4-5 timer på dagtid og ligger da stille i buret sitt som han kan gå fritt inn og ut av(vi følger med på kamera). I tillegg så kan han angripe oss med biting når han kjeder seg eller blir frustrert på tur. Sitter da fast i armer og ben og det er ikke napping, men biting på høyt nivå og kraft. i samråd med veterinær og adferdsspesialist har han fått sitt eget rom slik at han kan være i fred fra ro og mas og slippe å mase på oss om at det skal skje noe hele tiden. Dette er prøvd i 2 uker uten hell. Vi har også prøvd både mer og mindre hjernetrim, uten at det gir effekt.   hverdagen hans ser ellers slik ut: på morgen får han en tissetur før han få leke og tygge litt. Så får han en lengre tur 20-35min hvor han får halve frokosten sin i søk og trening. Så når vi kommer inn går han resten av frokosten sin før han er alenehjemme fra ca 07:45- 12/12:30. han får da en snusetur på 15-20min og en kong fylt med mat før han er alene hjemme igjen til 15/15:30. og det er nå problemene starter. Når vi kommer hjem får han den lengste turen 40min ca. Den består i lek, søk og trening, før han får litt middag. Og etter dette er det bjeffing og biting både inne, i bilen og på kurs(går nosework og unghundkurs) han blir frustrert hvis han ikke får oppgaver og lar det da gå utover oss med å angripe. Han er høyt i stress og klarer ikke å roe ned, selv om dette er trent mye på. Han blir svart i øynene og umulig å avlede med godbiter, leke eller kommandoer.    etter at han får kveldsmaten sin ca kl 20, så slokner han og er da veldig medgjørlig på alt. Men da kommer problemet om natten, han sover kun til kl 04-05 og så er dagen igang igjen med bjeffing som varer i evigheter til vi står opp.    Noen som har noen tips? Vi holder på å bli gale og har prøvd mye hittil, men er åpne for forslag og er villig til å prøve det meste!
    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...