Gå til innhold
Hundesonen.no

Hoffe, papillon, mutte og puddel på tur!


Heidihj
 Share

Recommended Posts

I dag dro jeg og Marianne på skogtur med bikkjene. Minstemann til Marianne er ikke mer enn 13 uker gammel og fikk virkelig prøvd seg med de store. Han er en tøff og utrolig herlig liten gutt :wub:

Günther og Mayah er helt gale sammen. De var veldig slitne etter dagens tur ihvertfall!

Java er god og med de andre galningene å leke innimellom :)

27032013306_zps480bcda5.jpg

27032013319_zpsf2c05cf8.jpg

27032013347_zpsc6c21e75.jpg

27032013351_zpsc5f3a2b9.jpg

27032013373_zps5077d5aa.jpg

27032013405_zps2e17940e.jpg

27032013427_zps2283291a.jpg

27032013434_zps39e564ac.jpg

27032013442_zps3f9b6abb.jpg

27032013459_zpsa83ade5b.jpg

27032013468_zpsbcc1acf4.jpg

27032013487_zps54e0a332.jpg

27032013504_zpse2b83fee.jpg

27032013508_zps7d72a0c0.jpg

Fler bilder av finingene i bloggen :)

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så mange fine bilder det ble Heidi :D Herregud, gærne Günther altså, han ser jo ikke ut på noen av bildene :lol:

Greit søt gjeng, da.. :wub: Fine, alle sammen!

Marianne, hvor er minien din fra? :)

Han er fra ei som ikke har kennelnavn og som hadde sitt første kull nå, i Skien :) Men både mor og far er fra Tiililita, og det var et kull Ann Sissel hadde planer om å ha selv, før hun valgte å selge tispa :) Så han går delvis som Tiililita-hund ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så mange fine bilder det ble Heidi :D Herregud, gærne Günther altså, han ser jo ikke ut på noen av bildene :lol:

Han er fra ei som ikke har kennelnavn og som hadde sitt første kull nå, i Skien :) Men både mor og far er fra Tiililita, og det var et kull Ann Sissel hadde planer om å ha selv, før hun valgte å selge tispa :) Så han går delvis som Tiililita-hund ;)

Åh, da vet jeg hvem det er! Gratulerer så mye med ny papillon i alle fall. :) Leja hilser og sier at hun gjerne treffer en kjekk papillongutt en gang, altså. :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, da vet jeg hvem det er! Gratulerer så mye med ny papillon i alle fall. :) Leja hilser og sier at hun gjerne treffer en kjekk papillongutt en gang, altså. :D

Tusen takk, jeg er veldig fornøyd med han :)

Bobby hilser tilbake og sier at han gjerne vil leike med en liten Leja en dag :D Han syns det er litt ålreit å leike med noen på sin egen størrelse også ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...