Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det jeg har hørt angående lakris og hund er at det bare er farlig om hunden er drektig(aner ikke om det stemmer. Noen som vet?). Men at lakris forhøyer blodtrykk(både hos hund og menneske), så det er farlig på den måten.

Eventuelt kan du jo få hunden til å spy, så den spyr det opp igjen, i tilfelle? :)

Skrevet

Når jeg googler det får jeg opp at det er giftig, på lik linje med sjokokade, rosin o.l. Jeg ville nok ringt veterinæren å forhørt meg om hva en bør gjøre. Og fulgt med på symptomer.

Skrevet

Hvis det har gått over 6 timer siden de spiste det, så er det nok ikke annet å gjøre enn å vente å se hva som skjer. Tviler på at det er noen annen motgift enn å kaste opp. Sånn er det i hvertfall med sjokolade :)

Skrevet

Snakket med veterinærvakten, de mente det skulle gå fint. Kull er på vei hjem, i mellomtiden har jeg fått beskjed om å legge salt bakerst på tungen for å få dem til å kaste opp.


Ingrediensene på de nevnte lakris nomnomene de har stjålet er følgende:

Ingredienser:
Sukker, glukosesirup, lakrisekstrakt (3 %), ammoniumklorid (salmiakk)(2.7 %), herdet vegetabilsk fett (inneholder soyalecitin), vegetabilsk olje, fargestoff (E153), modifisert stivelse, aroma, overflatebehandlingsmiddel (bivoks).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...