Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Ser poenget 2ne, jeg tror sikkert at det finnes hunder som helst vil være ute hele tiden. Men oddsene er vel ikke så store for at TS tilfeldigvis treffer på en sånn, særlig ikke hvis han tenker å kjøpe en whippet? Det han kunne ha gjort er kanskje å kjøpe en voksen hund som har vist at den trives best utendørs. Så får vi bare håpe på at den ikke ombestemmer seg, blir syk eller trenger å komme inn når den blir gammel.

Jeg tror heller ikke en whippet vil trives som utehund, men det er ikke det TS spurte om, og det er ikke bare whippeter man svarer på om ville trives som utehunder i denne tråden, her har man en generell oppfatning av at hunder ikke trives når de "må" bo ute.

Skrevet

noen hundetyper kan utmerket bo ute. Men jeg ville ikke satset på at EN hund skal trives ute alene. Det er heller sjelden at feks EN polarhund trives alene ute (men som 2ne sier, det er jo noen som takler det. jeg ville ikke skaffet meg en valp og satset på at den tålte å bo alene da.) Er de flere, trives de fint ute.

  • Like 2
Skrevet

Mine 5 er ute ca 12-16 timer av døgnet. De sover inne fordi JEG vil det. De vil jo gjerne inn de også, for det er jo det de er vant med. Men tror overhodet ikke de lider noen nød de få nettene de har overnattet ute, ei heller om de bodde ute på fulltid.

men de bor jo ikke aleine da. De bor sammen 3 + 2.

De har forøvrig ikke noe oppvarmet hus, men hus med halm i. Og hvor ligger de stort sett? i snøen på utsiden av husene! (selv om 3 av de 5 har funnet ut at det går an å ligge inni huset også)

  • Like 2
Skrevet

Skal ikkje ha hunden ute syntes det er bedre og ha hunden inne men skulle jeg fått en alaska huskey villr jeg hatt to ute

Men har funnet rasen for meg no og det er en greyhound som skal bo inne

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...