Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heh, noe ekkel emnetittel. Saken er at jeg var ute og gikk med pelsen i et lite skogholt her jeg bor da jeg fant en del avføring som jeg ikke klarer å se hvilket dyr det er fra. Min første tanke ville vært sau, men det er helt umulig. Dette er et lite skogholt som ligger rett ovenfor en barneskole, med bebyggelse og motorvei like i nærheten. Det er ikke et beiteområde, og selve skogholtet er for lite til at det kan bo noe særlig større dyr. Derfor jeg ikke helt forstår hva dette kan være. (Det er dog større skogsområder noen hundre meter lenger borte, så mulig dyret hører til der).

Noen forslag?

post-11567-0-55007600-1362256998_thumb.j

Skrevet

Hm, jeg vet av erfaring at rådyr kan gå temmelig nær bebyggelse, så det er faktisk ikke umulig. Jeg trodde harer var mer sky? Dette bildet er tatt bare noen få minutters gange fra både barneskole, fotballbane og turveier.

Skrevet

Hvis jeg husker riktig, så har haren en spesiell foedøyelse og avføringen ser ikke slik ut..

Men nå er det jo nærmere 14-15 års siden vi studerte dette på skolen da :-P

Sent from my GT-I9100

Guest Belgerpia
Skrevet

Rådyr - og de går gjerne inn i hager også så det kan du se veldig nært bebyggelse.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...