Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tror ikke jeg fikk til et eneste bilde presist, men det ble nå i alle fall noen bilder :)

I 9-tiden har jeg stått opp og på vei inn hit. Dusj er bra. Og der var jeg helt til vannet ble kaldt!

20130301_084259.jpg

I 10-tiden sitter jeg og knoter med noen nettside-koder til en hjemmeside jeg driver å lager. Den blir egentlig ganske fin, men det syns ikke i disse kodene.

20130301_095106.jpg

11-tiden skolearbeid. Lage presentasjon som skal presenteres på mandag. Bleh...

20130301_104144.jpg

og 12-tiden fremdeles det samme. Kanskje jeg blir ferdig en gang?

20130301_121831.jpg

13-ish er vi på tur! Det var SÅ nydelig ute. Jeg nøt det i hver celle i kroppen, så da ble det mer enn ett bilde. Det ble faktisk hele fire, det får dere overleve!

20130301_130214.jpg

20130301_131242.jpg

Vi øver oss (ico) på klatre-, balanse- og bli-øvelser. Første gang han klarte å klatre helt til toppen av denne stolpen. Han lyste av stolthet, lille klomsebamsen! (det er faktisk høyere enn det ser ut som på bildet)

20130301_131837.jpg

Denne var lettere, og den har han fått til før og. Der må man bare gå bakveien, og det er en smal sak!

20130301_132150.jpg

kl 14 sitter jeg på bussen og leser en artikkel

20130301_143352.jpg

Kl 15 ankommer jeg blindern.

20130301_151508.jpg

Det som skjer så er at jeg har et møte med veilederen min og vi kommer fram til at masteroppgaven min skal gå ut på å finne ut om det er eller har vært hybridisering mellom Afrikansk Ulv, Sjakal og Afrikansk villhund, og hvordan dette har påvirket artsdannelsen til Afrikansk ulv. Hovedtema blir altså afrikansk ulv, men med støtte i de andre artene for å se etter hybridisering. Spennende!

kl 16 er jeg fremdeles på Blindern. Her skal det være naturlig karneval i kveld (karneval i regi av Bio hvor man kler seg ut som noe naturlig. Årets tema er norske skoger). Jeg ble ikke med, men mange folk er allerede på plass og monterer scenen. Jeg har vært med to ganger før, en gang utkledd som løve (vi var 8 stk, så vi var en hel flokk!), og en annen gang utkledd som polar diskomakrell.

20130301_160927.jpg

17 er jeg på bussen igjen. Hjemover denne gangen. Wrom wrom!

20130301_164155.jpg

18 tusle jeg fra bussen. Fine himlen, og fremdeles (!) lyst! Det blir vår i år og! Det gledes.

20130301_171423.jpg

og 19 er jeg på tur med verdens beste Ico. Vi trener kontakt

20130301_174511.jpg

Og lineføring

20130301_174547.jpg

20 er vi vel hjemme igjen og Humle syns det er kaldt.

20130301_195848.jpg

21 syns jeg og det er kaldt, og sitter under varmepleddet og glaner tv

20130301_200033.jpg

22 er det middag (kvelds?). Fylte rundstykker (omnomnom) og mer tv
(legg merke til hvordan det plutselig har kommet planter i blomstepottene. Magi!)

20130301_220813.jpg

Nå er kl 23-ish, og det neste som skjer er kveldstur, og så natta. Og dett var dett!

  • Like 7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...