Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Onsdag kveld når eg la meg, merka eg plutseleg at eg begynte å klø veldig i ansiktet, og det begynte å småsvi etterkvart også. Fant eit speil, og eg såg bokstavleg talt ut som ei most tomat i ansiktet med noko som kan minnast om myggstikk i tillegg til eit hav av andre "småstikk" (minnast om svært(!) ujevn hud).

Sto opp og skifta på senga, og då gav det seg og forsvant. Med unntakk av dei litt større stikka som kan minnast om myggstikk.

Etter at eg hadde skifta på senga var alt ganske normalt.

I dag derimot, skjedde det samme igjen når eg satt i eine stolen på soverommet. Eg har dermed støvsugd grundig, kasta ut golvteppet, vaska golvet og tørka støv. Og då gav det seg og forsvant. Men når eg la meg igjen i dag (torsdag kveld) kom det tilbake. Kjakane og nedover heile halsen har eg fått "ujamn/stikkete" hud. Og det KLØR, og svir, er varmt og KLØØØR!

Forsvinner sakte men sikkert etter at eg no har forlatt senga.

Det er tydeleg at det er ansiktet og rundt der som blir ramma skikkeleg. Men kjenner også små "stikk" og kløe både på rygg, armar og bein. Men det er sånn eit stikk eller to, og ikkje over store områder. Senga er også den verste plassen å vere...

Har fått råd om å gå til legen, men sidan alt forsvinner etter ei stund, så ser eg ikkje heilt korleis ein lege kan hjelpe meg når h*n ikkje kan sjå kva problemet er?

Tenker sjølv at det kan vere midd av eit eller anna, men veit ikkje heilt... Andre som har opplevd noko liknande, eller har råd til korleis eg blir kvitt problemet? Vil jo sove!

Skrevet
Legen kan hjelpe deg fordi han/hun kanskje har hørt om ligende før ;)

Joa, men utan symptom eller teikn på noko som helst? Kan jo sikkert vere litt forskjell, som i det minste liknar/høres samme ut... O.o

Men uansett, legane her vil helst ikkje ha meg som pasient fordi eg har fastlege i Førde. Og så fristar det ikkje å reise til legen her når han ikkje tok meg noko særleg seriøs forge gang eg var der. Då pga. eine auget mitt som var tydeleg hovent.

Skrevet
Joa, men utan symptom eller teikn på noko som helst? Kan jo sikkert vere litt forskjell, som i det minste liknar/høres samme ut... O.o

Men uansett, legane her vil helst ikkje ha meg som pasient fordi eg har fastlege i Førde. Og så fristar det ikkje å reise til legen her når han ikkje tok meg noko særleg seriøs forge gang eg var der. Då pga. eine auget mitt som var tydeleg hovent.

Du forklarer jo her, det du sier her sier du til legen din. At det går over etter så så lang tid osv osv :)

Skrevet

Veggdyr, lopper, midd...

Føler egentlig det er fleire og fleire lopper ute å går. Veggdyr også for den del. Dei kjem vanligvis med deg i kofferten frå Syden.. Dessuten har man fritt val av lege i Norge! Eg har mange gonger vore til lege i Førde sjølv om eg har fastlege på Jølster.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...