Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Til helgen er det AG kurs inne i kunstgress hall i drivhus på Gjennestad ved Tønsberg. Jeg har en plass på dette kurset men pga diverse ting + helse så lurte jeg på om noen andre vil ha den.

Kurset holdes av Gilabb.com og Martine Hansen :D

Nybegynnerkurs i agility med Martine Hansen(2.-3.mars) Første helgen i mars(2.-3.mars) vil vi holde nybegynnerkurs i agility. Her vil du og hunden din få et innblikk i agilityens verden, lære hvordan du kan bygge opp akkurat din hund til å bli en best mulig agilityhund. Vi tar for oss først og fremst hinderinnlæring og grunnferdigheter på dette kurset. Det kreves ingen tidligere kurs, men for å få mest ut av kurset må hunden din komme på innkalling og være belønningsivrig. Vi har ingen aldersgrense på våre agilitykurs, da vi tilpasser etter hver enkelt ekvipasje. Kurset blir holdt innendørs, så vi kan love grønt gress, masse lys og varmegrader. Instruktør: Martine Hansen Sted: Gjennestad gartnerskole i Stokke, oppvarmet kunstgresshall Pris: 1600,- Når: Lørdag 2.mars og søndag 3.mars

Om noen er intressert send meg PM :)

Skrevet
Æsj altså, hadde det ikke vært så langt å kjøre, og samtidig som MC-messa så...

Det begynner forøvrig 10:30 og varer til 14:30. Så fra deg tar det 1 time ned til Gjennestad :) er jo ikke sååå langt :aww:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...