Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Ålesund 4-5.mai


Guest Jonna
 Share

Recommended Posts

  • Svar 114
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg trodde du hadde stått til konfirmasjon allerede, jeg.

Har også store planer om å reise - har aldri vært i Ålesund, men har hørt at det er så fint der at man burde jo "passe på" når man kan kombinere det med utstilling. Jeg har også tatt meg fri torsdag

Antakeligvis så tenker vel folk at det er jo alltids "noen annen" som får rydde.. Jeg har alltid, alltid, en pose hengende på buret hvor vi legger søppel. Såvel pelsdotter som brukte nummerlapper og

Jupp, det er planen - jeg har besteforeldre, tanter og annen familie som bor der, så de har kommandert meg til å komme til dem på ferie den langhelga, og gjestesenga er vel nesten redd opp allerede :D Jeg aner ingenting om dommeren vi har fått, men jeg melder på Foenix om ikke noe som tilsier at det er dumt skulle dukke opp. Tante har også hunder og skal stille en gjeng, så da kan vi heie på hverandre, i det minste.

Ålesund er en kjempefin by og et slags annet eller tredje hjem for meg, så jeg gleder meg til å ta turen igjen, jeg har dessverre ikke vært der på nesten halvannet år.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal!
Har tatt noen dager ferie i forbindelse med utstillingen siden mamma bor ikke så langt unna.
Stiller begge mine om de er i pels, noe jeg tviler på iallefall Bella er, virker som hun har begynt å røyte litt nå.

Også stiller jeg herlige Odin i veteranklassen :)
Og kanskje mamma sin nye hund i junior..?

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må se an resultatet i Kristiansand først.. Om Ani får gruppeplassering der så kan det hende jeg bestemmer meg for å jobbe videre mot målet om å bli første Dvergpinscher på Bamselisten. (Han har havnet topp 20 to år på rad nå, men listen slutter jo på 15.. ;)) Uten gruppe plassering i Kristiansand tenker jeg vi reiser til DKK Roskilde istedet. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...