Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Ålesund 4-5.mai


Recommended Posts

Skrevet

Vurderes sterkt med Arya, Shy og Blaze.

Må se om jeg finner noe reisefølge og overnatting først :P

Noen andre?

  • Svar 114
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg trodde du hadde stått til konfirmasjon allerede, jeg.

Har også store planer om å reise - har aldri vært i Ålesund, men har hørt at det er så fint der at man burde jo "passe på" når man kan kombinere det med utstilling. Jeg har også tatt meg fri torsdag

Antakeligvis så tenker vel folk at det er jo alltids "noen annen" som får rydde.. Jeg har alltid, alltid, en pose hengende på buret hvor vi legger søppel. Såvel pelsdotter som brukte nummerlapper og

Skrevet

Jupp, det er planen - jeg har besteforeldre, tanter og annen familie som bor der, så de har kommandert meg til å komme til dem på ferie den langhelga, og gjestesenga er vel nesten redd opp allerede :D Jeg aner ingenting om dommeren vi har fått, men jeg melder på Foenix om ikke noe som tilsier at det er dumt skulle dukke opp. Tante har også hunder og skal stille en gjeng, så da kan vi heie på hverandre, i det minste.

Ålesund er en kjempefin by og et slags annet eller tredje hjem for meg, så jeg gleder meg til å ta turen igjen, jeg har dessverre ikke vært der på nesten halvannet år.

Skrevet

Jeg viiiiiiiil! Må jo begynne å prøve på storcert til Thorvald, og Ålesund er jo veldig mye nærmere enn alle disse østlandsutstillingene. Men, jeg er drita i København på ølfestival istedetfor :lol:

Skrevet

Jeg skal!
Har tatt noen dager ferie i forbindelse med utstillingen siden mamma bor ikke så langt unna.
Stiller begge mine om de er i pels, noe jeg tviler på iallefall Bella er, virker som hun har begynt å røyte litt nå.

Også stiller jeg herlige Odin i veteranklassen :)
Og kanskje mamma sin nye hund i junior..?

  • Like 2
Skrevet

Må se an resultatet i Kristiansand først.. Om Ani får gruppeplassering der så kan det hende jeg bestemmer meg for å jobbe videre mot målet om å bli første Dvergpinscher på Bamselisten. (Han har havnet topp 20 to år på rad nå, men listen slutter jo på 15.. ;)) Uten gruppe plassering i Kristiansand tenker jeg vi reiser til DKK Roskilde istedet. :)

Skrevet

Da har jeg fått noen å sitte på med og reiser med Arya og Blaze. Må prøve finne noen som kan passe Talli i ett døgn så hun slippet ligge i bur bare for å gjøre det.

Skrevet
Som sagt bare og si fra om noen trenger plass og bo:-) bor ca 30 minutter unna og 15 min av desse er en ferge:-)

Trenger gjerne et sted å sove! Ett stykk tobeint, og en firbeint er planen at jeg pakker inn i bilen :-)

Skrevet

Også ble det ikke alikavel :lol:

Arya skal på AG kurs den helgen hun, og det må jo deleier få lov til. ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...