Gå til innhold
Hundesonen.no

Løs hund rev i stykker rådyr. Asker


Renate A
 Share

Recommended Posts

http://www.budstikka.no/nyheter/loshund-rev-i-stykker-radyr-1.7772499

Hva gjør det så himla vanskelig å holde bikkjedyret i bånd dersom man har enten en hund man ikke har full kontroll på eller en hund av raser som jakter mye? :gaah::gaah:

Blir så forbanna på tankeløse og egoistiske mennesker :twisted::twisted::twisted:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er jo ikke båndtvang nå... :getlost:

Det KAN jo ha vært et uhell. Kovu har for tiden fått en greie hvor han prøver å stikke av når han er i rette humøret. Vi er såklart obs på det og prøver å være sikre (han går aldri løs), men det hender jo han greier å overraske seg nok til at han får revet seg løs. Nå tror jeg ikke han ville drept noe rådyr, men neimen om jeg vet. Jeg ville ihvertfall vært aldri så flau og ydmyk om det skjedde. :(

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er jo ikke båndtvang nå... :getlost:

Det KAN jo ha vært et uhell. Kovu har for tiden fått en greie hvor han prøver å stikke av når han er i rette humøret. Vi er såklart obs på det og prøver å være sikre (han går aldri løs), men det hender jo han greier å overraske seg nok til at han får revet seg løs. Nå tror jeg ikke han ville drept noe rådyr, men neimen om jeg vet. Jeg ville ihvertfall vært aldri så flau og ydmyk om det skjedde. :(

Tenker ikke på uhell, men de som med viten og vilje slipper løs hunder som det VET kan jakte.

De kan løpe så etter at rådyrene blir "sprengt" også.

Vi fikk engang tak i en Husky på gården som løp etter Elgene som pleide å spise av rundballene våre (jepp, høye fôrkostnader...).

Huskyen hadde på tag med telefon nummer og eier innrømmet at han slapp bikkja løs fordi den gjorde da ikke noe verre enn å løpe etter de ville dyrene.

Fy fader, jeg har ALDRI vært så sinna før i hele mitt liv og jeg fortalte han i STORE BOKSTAVER at jeg hadde tlf nummeret hans og kom til å notere hvem han er, og ser jeg bikkja løpe etter vilt igjen så tar jeg hånd om hunden, ringer politiet og falk, får dem til å hente hunden og jeg ANMELDER deg!!!!!

Han ble så spak at han viste nesten ikke hva han skulle si, men jeg tror han skjønte de store bokstavene om anmeldelse for vi så han ofte gå tur i området, med hunden i bånd, så cerd til han at han skjønte tegninga ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Ulla-Britt

Hvis de fant nøkler og hundefløyte ved siden av rådyrbeinet, så er vel sjansen stor for at hunden var sluppet løs med vilje. Og der ser man at det ikke bare er typiske hunder med høyt jaktinstinkt som kan finne på å gjøre sånt. Hvis den mistenkte hunden faktisk er den som har gjort dette da.

Jeg blir så eitranes forbanna, jeg. Og overrasket over at det ikke er flere sånne avisoverskrifter mtp hvor lite kontroll folk flest har på hundene sine i skogen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er overhode ikke overrasket. Dette skjer hvert år dessverre og det skjer om sommeren/i båndtvangen også. Noen har ikke kontroll på hunden, andre tror de har kontroll og andre har kontroll.

Jeg vet at mine to hunder løper etter rådyr, men de kommer når jeg blåser og de er skjeldent lenge bort.

Nå løper mine med GPS bånd, så jeg vet hvor de er og de loser når de jager vilt, så da vet jeg at de driver med noe de ikke har lov til.

Når jeg bodde på Jessheim var det mye rådyr og jeg vurderte å strømme hundene på rådyr da det er utrolig irriterende at de skal jage disse dyrene, men jeg kom aldri så langt.

Uhell kan skje, men folk som med viten og vilje slipper hunder uten kontroll er ikke bra.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utrolig trasig og unødvendig om dette er folk som med viljje har lufta bikkja si løs!

Ingen dyr skal behøve å dø på en sånn måte...

Men det kan jo være som Simira skrev, et uhell.

Bortsett fra at alle byttedyr risikerer dette da, selv om det ikke er hunder som pleier å nedlegge dem. Naturen er nådeløs, den.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bortsett fra at alle byttedyr risikerer dette da, selv om det ikke er hunder som pleier å nedlegge dem. Naturen er nådeløs, den.

Klønete formulert av meg.

Ingen dyr skal behøve å dø på denne måte pga hundeeieres uforstand.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
    • Hei.  Jeg har hatt Mitt spor og err veldig fornøyd med dem men nå skal jo dem legges ned fra 30sept nå.. Så da fikk jeg tilbud om å få gratis brikker igjennom Lildog og dette er noe av det mest ubrukelige jeg har hatt.. Dem har ikke i nærheten av det Mitt spor har av aktivitetsovervåkning og turfunkjon osv.. Så jeg skal over til Tractive men har 2 hunder så det som holder meg igjen er prisen på abennomentene jeg må ha siden jeg vil jo ha alle de funksjonene som er tilgjengelig men da må jeg ut med minimum 2520-, for ett år på begge gutta samtidig for å få fullt utbytte av trackeren.. + at det koster jo fra 1000-, - 1500-, pr sporingsenhet oppå der igjen.. Og med uførepensjon så har man ikke mulighet til å betale sånne summer på engang på en sporingsenhet men heller det enn å miste dem fordi dem kanskje løp etter ett rådyr ellernoe og løp for langt og ikke finner veien hjem igjen..  Så du betaler for trygghet på tur tenker jeg.. Jeg har mine løse på tur nesten hver eneste dag.. Det har gått bra hittil men man vet aldri..  MEN STYR UNNA LILDOG IHVERTFALL ER MITT RÅD!!! 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...