Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Pøbel støver sånn når han bæsjer. Han gjør fra seg "Pøbelegg" som gjerne går i oppløsning når de treffer bakken. Han får V&H nr. 33 og 25 om hverandre, pluss diverse andre rå ting. Støver litt mer om han får bein, men det er liksom greit og forståelig - tror jeg?

Kanskje jeg skal blande det 50/50 med tørt? Det har jo hjulpet litt, men finnes det noe annet jeg kan tilsette den vanlige maten hans, som ikke er tørrfôr?

Skrevet

Kokte grønnsaker ? Merket det her ihvrtfall, hun som fikk det i maten sin fikk litt mindre støvavføring enn de andre som går på rent v&h.

Forøvrig synes jeg støvbæsjen er veldig kjekk jeg :lol:

Skrevet

Personlig fikk jeg mindre av det på Tinka i sin tid, når hun fikk en dæsj selolje i maten. Men det kan jo fort bli ganske dyrt på en stor hund som Pøbel, litt greiere når lille Tinka klarte seg med en liten skje om dagen.

Skrevet
Forøvrig synes jeg støvbæsjen er veldig kjekk jeg :lol:
Kan prøve det. Kokte grønnsaker, altså! :) Synes ikke støvbæsjen er veldig kjekk, siden Pøbel går flere meter når han driter. :P Tror ikke ekstra "rent" kjøtt har hjulpet - synes det blir mer støvete? Selolje kan jeg få tak i billig, lurt. :)
Skrevet

Olje tror jeg neppe funker, iom at han har så godt opptak av maten, den vil nok bare opptaes som energi, om du ikke gir en stor dæsj da. Rene kjøttstykker burde fungere, da det er kverninga av voh som gjør at enkelte hunder får støvbæsj. Mine får iallefall ikke så knusktørr bæsj av kjøttstykker som av voh.

Skrevet
:teehe: Støvbæsj :teehe: Jeg som har hundene løs på stooooor tomt "hele dagen", priser støvbæsjen hver eneste vår :thumbsup:
Da hadde det vært no' annet, tror jeg. Da hadde Pøbel dratt nytte av å gå flere meter når han driter også. Gjødsle bedene litt, til og med. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...