Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Pøbel støver sånn når han bæsjer. Han gjør fra seg "Pøbelegg" som gjerne går i oppløsning når de treffer bakken. Han får V&H nr. 33 og 25 om hverandre, pluss diverse andre rå ting. Støver litt mer om han får bein, men det er liksom greit og forståelig - tror jeg?

Kanskje jeg skal blande det 50/50 med tørt? Det har jo hjulpet litt, men finnes det noe annet jeg kan tilsette den vanlige maten hans, som ikke er tørrfôr?

Skrevet

Kokte grønnsaker ? Merket det her ihvrtfall, hun som fikk det i maten sin fikk litt mindre støvavføring enn de andre som går på rent v&h.

Forøvrig synes jeg støvbæsjen er veldig kjekk jeg :lol:

Skrevet

Personlig fikk jeg mindre av det på Tinka i sin tid, når hun fikk en dæsj selolje i maten. Men det kan jo fort bli ganske dyrt på en stor hund som Pøbel, litt greiere når lille Tinka klarte seg med en liten skje om dagen.

Skrevet
Forøvrig synes jeg støvbæsjen er veldig kjekk jeg :lol:
Kan prøve det. Kokte grønnsaker, altså! :) Synes ikke støvbæsjen er veldig kjekk, siden Pøbel går flere meter når han driter. :P Tror ikke ekstra "rent" kjøtt har hjulpet - synes det blir mer støvete? Selolje kan jeg få tak i billig, lurt. :)
Skrevet

Olje tror jeg neppe funker, iom at han har så godt opptak av maten, den vil nok bare opptaes som energi, om du ikke gir en stor dæsj da. Rene kjøttstykker burde fungere, da det er kverninga av voh som gjør at enkelte hunder får støvbæsj. Mine får iallefall ikke så knusktørr bæsj av kjøttstykker som av voh.

Skrevet
:teehe: Støvbæsj :teehe: Jeg som har hundene løs på stooooor tomt "hele dagen", priser støvbæsjen hver eneste vår :thumbsup:
Da hadde det vært no' annet, tror jeg. Da hadde Pøbel dratt nytte av å gå flere meter når han driter også. Gjødsle bedene litt, til og med. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...