Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Pøbel støver sånn når han bæsjer. Han gjør fra seg "Pøbelegg" som gjerne går i oppløsning når de treffer bakken. Han får V&H nr. 33 og 25 om hverandre, pluss diverse andre rå ting. Støver litt mer om han får bein, men det er liksom greit og forståelig - tror jeg?

Kanskje jeg skal blande det 50/50 med tørt? Det har jo hjulpet litt, men finnes det noe annet jeg kan tilsette den vanlige maten hans, som ikke er tørrfôr?

Skrevet

Kokte grønnsaker ? Merket det her ihvrtfall, hun som fikk det i maten sin fikk litt mindre støvavføring enn de andre som går på rent v&h.

Forøvrig synes jeg støvbæsjen er veldig kjekk jeg :lol:

Skrevet

Personlig fikk jeg mindre av det på Tinka i sin tid, når hun fikk en dæsj selolje i maten. Men det kan jo fort bli ganske dyrt på en stor hund som Pøbel, litt greiere når lille Tinka klarte seg med en liten skje om dagen.

Skrevet
Forøvrig synes jeg støvbæsjen er veldig kjekk jeg :lol:
Kan prøve det. Kokte grønnsaker, altså! :) Synes ikke støvbæsjen er veldig kjekk, siden Pøbel går flere meter når han driter. :P Tror ikke ekstra "rent" kjøtt har hjulpet - synes det blir mer støvete? Selolje kan jeg få tak i billig, lurt. :)
Skrevet

Olje tror jeg neppe funker, iom at han har så godt opptak av maten, den vil nok bare opptaes som energi, om du ikke gir en stor dæsj da. Rene kjøttstykker burde fungere, da det er kverninga av voh som gjør at enkelte hunder får støvbæsj. Mine får iallefall ikke så knusktørr bæsj av kjøttstykker som av voh.

Skrevet
:teehe: Støvbæsj :teehe: Jeg som har hundene løs på stooooor tomt "hele dagen", priser støvbæsjen hver eneste vår :thumbsup:
Da hadde det vært no' annet, tror jeg. Da hadde Pøbel dratt nytte av å gå flere meter når han driter også. Gjødsle bedene litt, til og med. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...