Gå til innhold
Hundesonen.no

Uææ, brekninger..?


Alegro
 Share

Recommended Posts

Ja, jeg er sikkert litt panisk nå... men valpen min har hatt jevne brekninger i løpet av kvelden.. litt sånn nå og da får han noen sånne brekningsannfall..

virker som han prøver å få opp noe som sitter fast i halsen.. samtidig som han høres litt hes ut og gurglete om noen skjønner..

Noen som tilfeldigvis kjenner igjen noen tegn? :S har prøvd å stikke fingern et stykke ned for å kjenne etter.. men vet ikke..

Håper bare det ikke er noe han har reagert på i form av at han har håvna opp eller noe i svelget.. :S

Lenke til kommentar
Del på andre sider

er det smådyrsvetrinær da, eller?

vet hvem jeg ringer hvis det er snakk om hest, men.. hehe.

Jeg føler nok veldig for å dra innom smådyrsklinikken her med han..
tror ikke det er noe ille egentlig.. for er ikke noe galt med formen hans.. leker, løper, spiser, drikker som vanlig..
men siden han fortsatt holder på, så må han kanskje få hjelp med å få det ut, det han prøver å hoste opp....

har eksperimentert litt.. han begynner å brekke seg eller hoste når etter jeg har løfta litt på framparten og klemt litt rundt brystkassa..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hva er kennelhoste? jeg snakket med en veninne som også har unghund.. Vi var sammen for en uke siden.. og det er mulig hunden hennes har greid å smitte min.. med en forkjølelse.. For hun hadde vært forkjøla også denne uken..
Kennelhoste er en form for forkjølelse men jeg ville passet på for de kan bli ekstremt dårlige. Ta å ring dyrelegen du, bedre å ta en gratis tlf enn å være usikker på tilstanden til hunden. Jeg vet om hunder som ikke har klart seg og jeg vet at Lorrie (min eldste) har hatt det to ganger og klarte seg fint. Også hadde jeg 12 grabd danois valper på 4 uker som fikk det, alle som en, der en tispe måtte til dyrelegen for å få hjelp. Hun klarte seg, men det var noen tøffe døgn. Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

ringt vet.. De stenger 12, men hu skulle snakke med vetrinæren og ringe meg opp igjen...

som hun nå har gjort ;) Skal ta tempen, bare følge med og se at det ikke blir værre og holde han så mye i ro som mulig. Se det ann, evt ringe til osloklinikken på Ensjø i morra.. eller vente til mandag og ta han med til nærklinikken.

så får vi se da.. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...