Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jo, hun er nok det. Har kikket tilbake på bilder fra sist, og hun ser døds svær ut. Hun målte også litt over 50cm rundt buken sist ved 6 uker, kontra 45,5 i dag.

Så det er mulig at bare ting er annerledes nå enn sist, kanskje valpene er mindre? eller andre faktorer som ikke jeg vet om.

Det er bare så sprøtt og ikke minst interessant at tispene kan bære valpene så forskjellig...
Men kan jo gjøre en stakkars oppdretter lettere nervøs :P

Hun ser nok mer ut som på bilde av Talli, man ser den litt spente buken, uten at den fyller så mye ut.

  • Svar 328
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var parringen i boks! Tre kjappe, lette parringer på like mange dager. Zaiko var en perfekt gentleman, og oppførte seg som om han hadde lang erfaring, og ikke var en førstegangs parrende hannhund.

Endelig er valget tatt, og jeg kan presentere kombinasjonen som planlegges. Foreløpig er løpetiden et stykke unna, men tiden går fort og jeg liker å være ute i god tid og å ha kontroll Mamman ti

Løpetiden startet forrige uke, og i morgen reiser vil til skåne for en date eller flere

Skrevet

Hun er ikke bare den vakreste mudien jeg har sett, hun er faktisk en av de aller vakreste hundene jeg har sett noensinne uavhengig av rase/blanding Pingo!!!! :Grin: Hun er bare knallfin, gleder meg til det blir valpiser :Grin:

  • Like 1
Skrevet

omg! Hun er bare nydelig :-D

Hun er ikke bare den vakreste mudien jeg har sett, hun er faktisk en av de aller vakreste hundene jeg har sett noensinne uavhengig av rase/blanding Pingo!! :Grin: Hun er bare knallfin, gleder meg til det blir valpiser :Grin:

Tusen takk begge to :D Jeg synes selvsagt det samme :P

Nei helt seriøst så er hun den herligste hunden jeg har hatt, hun er helt enestående og jeg får nok aldri noen som henne igjen :heart:

Håper jeg kan få en liten mini-Anya om noen uker da :frantics:

Skrevet

Tusen takk begge to :D Jeg synes selvsagt det samme :P

Nei helt seriøst så er hun den herligste hunden jeg har hatt, hun er helt enestående og jeg får nok aldri noen som henne igjen :heart:

Håper jeg kan få en liten mini-Anya om noen uker da :frantics:

Du skal beholde en tispe? :-D

  • Like 1
Skrevet

Åååå, slutt da! Nå blir jeg så utrooolig valpesyk!

Jeg snakket litt med deg over mail i sommer og jeg har sååå lyst på Mudi :wub:

Jeg må bare si at jeg synes Anya er noe av det nydeligste jeg vet! Elsker merle-hunder, og den cifra Mudien er en skikkelig drømmehund :Grin:

Ja, det husker jeg :)

Takk for det :)

Disse små krøllebarna MÅ jeg bare komme og hilse på! :wub:

Ja :) Det er bare å komme :)

Skrevet

At ting ikke bare kan gå som det skal.... :no:

I dag har vi vært å tatt røntgen og UL. og det var meningen at jeg skulle kunne vise dere bilde og dere kunne gjette antall osv...

Desverre viste bildene og UL at det ikke lenger er liv der. Valpene er blitt reabsorbert, uvisst årsak selvfølgelig.

Er så utrolig skuffa!!! :icon_cry:
Alt er riktignok bra med Anya, og det er jo det viktigste.
1463989_10151781445216478_1136989762_n.j

Skrevet

At ting ikke bare kan gå som det skal.... :no:

I dag har vi vært å tatt røntgen og UL. og det var meningen at jeg skulle kunne vise dere bilde og dere kunne gjette antall osv...

Desverre viste bildene og UL at det ikke lenger er liv der. Valpene er blitt reabsorbert, uvisst årsak selvfølgelig.

Er så utrolig skuffa!! :icon_cry:

Alt er riktignok bra med Anya, og det er jo det viktigste.

Ånei Pingo nå ble jeg ordentlig lei meg på dine vegne, hadde gledet meg så til oppdatering om valpebebiser også ble det en så trist nyhet :cry: Men som du sier er jo Anya heldigvis i god form! Håper det blir ulvebebiser på et senere tidspunkt *klemme på* :Kissing:

Skrevet

Å nei.... :(

Jeg gledet meg sånn og håpet å få se noen mini-merler... kan bare forestille meg hvor leit dette må være for deg/dere! :(

Skrevet

Takk for der alle sammen.

Det var bare en så utrolig kjedelig beskjed å få :no: Spesielt siden jeg skulle ha en selv, og har vært klar for det i evigheter. Vi var så innstillt på et kull med krøllerter nå.
Men nå ser vi fremover, og det blir parring på neste løp igjen til våren.

Hvorfor det skjer vet jeg ikke. Etter som jeg har forstått så er det slikt som skjer innimellom. Grunner kan sikkert være at det kan ha vært noe galt med en eller flere valper, eller en form for infeksjon eller eller...

Om noen har noen tanker eller info om det så fyr løs :icon_confused:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...