Gå til innhold
Hundesonen.no

Hammergårdens Emira


tm100011
 Share

Recommended Posts

Hei alle sammen!

Etter mange år som aktiv med hest og aktivt medlem og administrator på Forumhest, har jeg valgt å registrere meg her på Hundesonen som hundeeier.

Jeg er en voksen, og forhåpentligvis fornuftig dame på 42 år som bor i Akershus. Jeg er gift med Robert og vi har en gutt på 18 år.

Jeg er oppvokst med hund og katt, men Robert og jeg fikk vår første hund sammen for 2 år siden. En Rottweilertispe på 6 år som vi fikk som omplasseringshund. Desverre så døde hun brått fra oss for en uke siden, og vi var så nede i kjelleren og sorgtynget at vi ringte tidligere eier prompte og fikk datteren hennes. Vi har derfor nå "ny hund", datteren til Luna som døde fra oss.

Hammergårdens Emira er sin mamma lik. Vakker både på utsiden og innsiden! Vi går en spennende tid i møte med å bli kjent med henne, og hun med oss selvsagt. Vi bruker henne til sofahund, turkamerat, lekekamerat og som terapi for sinn og sjel.

Jeg håper å finne likesinnede på dette forumet og ser frem til gode debatter hvor man kan dele erfaringer, tips og råd.

Mvh Birgitte og Mira :)

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så koslig at Emira bor hos deg :) (kjenner Stian). Om jeg ikke tar helt feil så er/var du også på forumhest? :) Velkommen hit!
Jeg er admin på Forumhest og har vært med der fra starten i 2006. Jeg har ikke vært på andre forum men hadde nå lyst til å registrere meg her på Hundesonen da jeg nå har kun hund og ikke lenger hest. Sent from my iPad using Tapatalk HD
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er admin på Forumhest og har vært med der fra starten i 2006. Jeg har ikke vært på andre forum men hadde nå lyst til å registrere meg her på Hundesonen da jeg nå har kun hund og ikke lenger hest. Sent from my iPad using Tapatalk HD

Ja, mente det ;) Kaja med Halo Po her.

Du valgte det beste hundeformet da!

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er admin på Forumhest og har vært med der fra starten i 2006. Jeg har ikke vært på andre forum men hadde nå lyst til å registrere meg her på Hundesonen da jeg nå har kun hund og ikke lenger hest. Sent from my iPad using Tapatalk HD Ja, mente det ;) Kaja med Halo Po her. Du valgte det beste hundeformet da!
Hei på deg! Jeg vil tro vi er flere fra Forumhest her. Frida er jo også her:-) Sent from my iPad using Tapatalk HD
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei på deg! Jeg vil tro vi er flere fra Forumhest her. Frida er jo også her:-) Sent from my iPad using Tapatalk HD

Andrea (embliss) er her også!

vi kommer snikende, hehe.

Bilder vil vi gjerne ha :)

Ser at jeg leste førsteposten veldig fort ista, jeg så nemmelig hammergården og "skummet" fram til der. Du har jo alt skrevet at du var på FH :

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...