Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siden telefonen min har avgått med døden takket være et sett ivrige hundetenner, vurderer jeg å kjøpe iPhone 5. Men jeg har liksom ikke noe forhold til om jeg trenger 16 eller 32 gb. Prisforskjellen er 1000 kroner, så hvis jeg klarer meg med 16 gb hadde jo det vært helt greit kjenner jeg. Jeg kommer til å ha en del bilder og apper etter hvert. Musikk gjennom Spotify. Hvor lenge holder det med 16 gb, liksom?

Takk for erfaringer. :)

Skrevet

Har iPhone 5 16GB, tar hinsides mye bilder ( :whistle: ) og har en spilleliste til iPhone jeg oppdaterer hele tiden fra iTunes. Har medium mengde apps (ca 15-20 stk). Det går kjempebra, så langt har jeg bare brukt 4-5 GB :P Hadde 16GB på forrige iPhone også, det fungerte bra da og!

Skrevet

JEG ville kjøpt mest mulig lagring. Det irriterer meg stadig at jeg ikke kan offline alle spillelistene mine på spotify... Jeg har 16, og synes ikke det er nok :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Har 16 funker greit, det er selvfølgelig ikke noe problem å fylle den opp om man ønsker det. App'er tar ikke særlig plass, såfall er det apper for spesielt interesserte man ikke har mange av mens de typiske *måha* som fyller opp telefonen ligger langt under 100MB og du får da bra mye apper på ett par GB. Det er musikk, bilder og film som fyller opp. Spotify og iTunes gjør det enkelt å velge hva man vil ha på telefonen.

Skrevet

Jeg har også noe sånt ala 16gb, (riktignok 4S da) og det har ikke vært et problem til nå. Jeg har hatt den et år og tar bilder, har musikk fra spotify lastet ned på telefonen, også endel apper. Skriver litt notes osv. Har aldri måttet slette noe for å få plass.

Skrevet

Jeg har aldrig hatt bruk for mer enn 8. Apper tar ikke kjempemye plass bilder legger jeg inn på pc etter behov og da har jeg fortsatt plass til en del musikk. Har man 16 gb bør man ha plass til bra mye. Det blir vell en prioriteringssak, selv hadde jeg glatt spart den tusenlappen viss alt som skal til er og flytte bilder over på pc og kanskje modifisere spillelister litt en sjelden gang.

Skrevet

Takk for erfaringer! Uten at jeg ble helt sikker på hva jeg vil ha. Det høres jo ut som om 16 gb kan holde. Men på den andre siden har flesteparten av vennene mine 32 gb og det virker som om de syns det er greit... Tror dette fort kan ende opp med å bli en impulsgreie. :P

Skrevet

Ja, det er jo et godt poeng. Håper den vil vare en stund liksom. :P

Åh, jeg er SÅ klar til å kjøpe telefon i dag. Men abonnementet jeg vil ha selges bare på nettet, og da sender de telefonen til folkeregistrert adresse (=mamma og pappa), og da tar det jo evigheter før jeg får telefonen! Dilemma altså.

Skrevet
Ja, det er jo et godt poeng. Håper den vil vare en stund liksom. :P

Åh, jeg er SÅ klar til å kjøpe telefon i dag. Men abonnementet jeg vil ha selges bare på nettet, og da sender de telefonen til folkeregistrert adresse (=mamma og pappa), og da tar det jo evigheter før jeg får telefonen! Dilemma altså.

Kjøpe mob og ab hver for seg?

Skrevet
Kjøpe mob og ab hver for seg?

Jo... Men tar jo ikke noe kortere tid av den grunn. SIM-kortet vil jo også bli sendt hjem til foreldrene mine, og må videresendes hit. Og siden jeg bare har vanlig SIM-kort får jeg jo ikke brukt telefonen i mellomtiden. :P

Guest Kåre Lise
Skrevet
Jo... Men tar jo ikke noe kortere tid av den grunn. SIM-kortet vil jo også bli sendt hjem til foreldrene mine, og må videresendes hit. Og siden jeg bare har vanlig SIM-kort får jeg jo ikke brukt telefonen i mellomtiden. :P

Det blir sannsynligvis veldig mye billigere. :)

Skrevet
Det blir sannsynligvis veldig mye billigere. :)

Nei, tvert i mot...

Ulåst iPhone 5 32 gb: 6090

Djuice nonstop M: 199/mnd = 2388

Totalt: 8478

iPhone 5 32 gb med djuice nonstop M:

Innkjøpspris: 3290

Månedspris (abonnement+nedbetaling): 429/mnd = 5148

Totalt: 8438

Skrevet
Nei, tvert i mot...

Ulåst iPhone 5 32 gb: 6090

Djuice nonstop M: 199/mnd = 2388

Totalt: 8478

iPhone 5 32 gb med djuice nonstop M:

Innkjøpspris: 3290

Månedspris (abonnement+nedbetaling): 429/mnd = 5148

Totalt: 8438

Men man får da kjøpt djuice ab og tlf i butikk.. Vertfall her oppe, det jeg har gjort de siste gangene vertfall. De har jo egne kiosker rundt om kring på kjøpesentre osv :)

Skrevet
Men man får da kjøpt djuice ab og tlf i butikk.. Vertfall her oppe, det jeg har gjort de siste gangene vertfall. De har jo egne kiosker rundt om kring på kjøpesentre osv :)

Ja, det vet jeg. Men dette var merkelig altså, for da jeg undersøkte priser for ikke lenge siden (to uker eller noe), hadde djuice et abonnement som het All in 1 medium web, som altså bare kunne kjøpes på nettet. Prisen var den samme som All in 1 medium, men inkluderte mye mer mb og mer ringetid/mms/sms. Men nå ser det ut til at de har endret systemet og tilbyr det samme abonnementet under navnet nonstop M. Og det kan jeg jo kjøpe i butikk, vil jeg tro. Så da får jeg vel stikke innom Telekiosken (det er vel de som selger djuice siden det er knyttet til Telenor?) når jeg skal til Ski til uka.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...