Gå til innhold
Hundesonen.no

Forskjellige typer grime


Mirai
 Share

Recommended Posts

Skal bestille en grime, men lurer litt på de forskjellige typene. Hadde en Halti til Mona og det var helt greit, men syns den kanskje noen ganger beveget seg litt oppover mot øynene.

Noen som har erfaring med grime og ca samme hodefasong som Marvel? Vil si han har en ganske standard hodefasong? :P

2013-01-30%2010.54.45.jpg

Her er de jeg har sett på:

Dogalter - ganske lik som Halti ser det ut til?

Dogmatic - lest at flere liker den pga. den ikke er enkel å "pote av" for hunden, og holder seg bra på plass

K9bridle - usikker? Ikke gjort meg opp noen mening enda tror jeg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi hadde K9bridle til Kovu og var veldig fornøyd med den (selv om den ikke fungerte helt etter vår engelske treners skryt, 2-3 mnd med den i unghundtiden og hunden trakk aldri mer i bånd! Right...). Ulempen med den er at du kan ikke klipse båndet av grima uten at den faller av. Det går an å trikse det til ved å sette en krok på de to ringene bak, men den blir likevel ganske slak. Så klipse mellom sele/grime osv., eller for den del bare ha grimen på for tilvenning, er tungvint.

Nå har vi halti av denne typen, med ring under haken:

788977-10-1284473492428.jpg

Jeg synes den sitter veldig bra, og glir ikke på hodet i det hele tatt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gentle leader er helt klar min favoritt. Har også brukt Halti, men liker den ikke, da den er litt mer i veien i fjeset på en måte. Gentle leader sitter kjempe bra, bedre enn halti.

band.jpg

Her er Hera med Halti. Forskjellen er at på GL har du en klips som du kan feste for å stramme som ønsket, mens halti var mer løs på.

kaia.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har bare brukt halti selv og synes den er grei, eneste problemet var at Kodak kom seg utav den på et halvt nanosekund uansett hvordan jeg strammet og prøvde og trikse til løsninger. Varga har ikke det problemet, men om det er hunden som var smart eller grima som passa dårlig er vanskelig og si.

Ellers så er mitt inntrykk bassert på informasjon jeg har hørt og lest at det kommer ann på hodefassongen hva som er best av halti og gentle leader. På noen typer hunder sitter halti beste, mens på andre typer hunder sitter gentle leader best..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...