Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan få jobben? *ferdig med intervju*


Recommended Posts

Skrevet

Jaa :D Håper jeg kan få fast deltid om ikke annet, trives virkelig godt i den barnehagen også er det bare 5 min å kjøre!

Nå har det også åpnet seg nye muligheter på min allerede ekstisterende jobb selvom frøkna mi flytter. Så jeg blir ikke uten jobb uansett :)

  • Like 1
  • Svar 79
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fått tilbud om to faste dager i uka i barnehage i nærheten (en jeg trives godt i). DET er jo bedre enn ingenting og kanskje jeg kan få mer der etterhvert

Fant en annen barnehage, 10 minutter fra den jeg har vært på intervju hos (eies av samme selskap) som også trenger heltidsassistent. Søknadsfristen går ut før jeg får svar. Jeg valgte å sende mail t

Er det dårlig gjort å juble her om at JEG FIKK DEN!?

Skrevet
Jaa :D Håper jeg kan få fast deltid om ikke annet, trives virkelig godt i den barnehagen også er det bare 5 min å kjøre!

Nå har det også åpnet seg nye muligheter på min allerede ekstisterende jobb selvom frøkna mi flytter. Så jeg blir ikke uten jobb uansett :)

Så bra! Jeg har også vært heldig med lokasjonen, bare 10 min på sykkelen, det er jo luksus selv om det ikke er det viktigste :)

Skrevet
Så bra! Jeg har også vært heldig med lokasjonen, bare 10 min på sykkelen, det er jo luksus selv om det ikke er det viktigste :)

Får du deg hund også nå så er det jo perfekt! :D

Skrevet
Får du deg hund også nå så er det jo perfekt! :D

He he he. Dessverre så har jeg ikke hund nå, er ikke lov å ha hund he jeg bor nå. Så neste prosjekt blir å flytte å få meg hund da :) (kan nesten ikke vente!). DA vet jeg jo selvfølgelig ikke om det blir like tett på, men har mulighet på hjemmekontor en del og får vel skaffe meg en bil evt om jeg velger å flytte litt utenfor og heller ha hus isteden for leilighet, har ikke bestemt meg ennå, liker veldig godt området jeg bor i, men hadde jo vært deilig med en hage også, dèt kan jeg bare glemme i området jeg bor nå :ahappy:

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

uæææ. Jeg skal på jobbintervju på tirsdag :frantics: Det er driiit skummelt kjenner jeg. Er liksom første ordentlige jobbintervjuet jeg skal på da, for å si det sånn, i ordentlig seriøs jobb. uææææ. Tror det er veeldig liten sjangs for at jeg får jobben da, har jo ingen erfaring, men prøver å lure meg selv til å tenke at jeg bare drar for å vært på intervju liksom.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...