Gå til innhold
Hundesonen.no

Kristine&Champo


JiviDream
 Share

Recommended Posts

Heihei! :)

Jeg er da ei jente på foreløpig 22år, bosatt i Bergen med forloved og hund.

Hunden heter så mye som Champo, og er født 20.09.2007

Han er snill som dagen er lang, hvis vi ser vekk fra raseriutbrudd på andre hunder vi møter på tur.

C har vært eid av sambo siden han var valp, men har vært satt vekk på fôr da sambo dreiv med langtransport før han møtte meg. Da vi fikk vite at han ikke hadde det så godt som vi trodde, kom han hjem, og det var en tafatt og stresset hund som kom inn dørene Mai 2012.

Jeg har jobbet mye med han for å få han til å stole på meg, og vi er komt veldig langt :) Han er blitt en helt ny hund, og han skal aldri vekk fra meg igjen. Jeg er så heldig at sambo har satt C over i mitt navn, så nå er han 100% min, og det skal han være til den dagen han ikke er her lenger :)

Denne tråden kommer jeg nok til å spamme litt med bilder, og med referat fra turer vi har hatt. Det er kjekt å kunne se tilbake på, og forhåpentligvis se noen forbedringer også :)

424721_10151028487143931_2030467792_n.jp

558851_10151028487458931_251982836_n.jpg

294532_10151028495573931_1335167381_n.jp

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for det :) Ja, som sambo sier så knytter jeg meg mye lettere til dyr generelt enn han, og da det er jeg som står for den daglige treningen og fôringen så blir det riktig for hunden også, om det skulle gå gale mellom meg og sambo en gang. Forhåpentligvis skjer jo ikke det da, så C kan få ha begge "foreldrene" sine i lang tid :P

Har fått mange kommentarer om navnet, føler meg nesten pliktet til å kalle neste hund for Balsam :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for det! :)

Idag har vi vært på tur med ei venninne og golden retrievertispen hennes, på knappenfjellet :) Gikk veldig greit, vi møtte en hund så jeg tok han med meg litt inn i skogen og ba han sitte. Han gidde fra seg ett bjeff og knurret litt, men satt stille og ventet. Stresset litt etterpå men roet seg fort ned igjen, og jeg er veldig fornøyd! Det er utrolig stor framgang fra Mai, selv om vi har veldig langt igjen. Fikk også mye fine bilder på toppen, men de må jeg vente på da de ikke ble tatt med mitt kamera :)

Nå sitter jeg og drikker fruktsmoothie og hunden tygger fornøyd på beinet sitt, og vi er veldig klar for skogen i morgen :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 8 months later...

Jeg hadde helt glemt profilen min her, så får gjerne oppdatere litt! :)

Dagene går, og Champo er bedre enn noensinne. Vi har jo slitt veldig med å gå fint på tur samt å støte på andre hunder, men det kommer seg virkelig!

Nå når vi går på tur trener vi konstant på å gå fint. Drar han, så stopper jeg, og han må på plass og sitte før vi går videre. Han begynner å ta tegninga - det er kjedelig å stå i ro ;)

Andre hunder roet han seg på av seg selv. Han vil fremdeles hilse, og bjeffer/knurrer om den forbipasserende hunden gjør det først, men han har heldigvis sluttet å hive seg mot andre hunder med mord i blikket.

Han har også fått gå løs for første gang med annen hannhund i mitt eie! Det er en schæfer på 9mnd, så særlig stor er han jo ikke. Veldig underdanig av seg, så Champo liker han veldig :) Flink til å oppdra han er han også! Så jeg ser endelig fremskritt. Nå for tiden sliter vi med at han reagerer så kraftig på når mannen ruller seg røyk (Tråd her: http://hundesonen.no/forum/topic/71245-hunden-stresser-naar-mannen-roeyker-hjelp/ ), så jeg håper jeg finner ut av hva som foregår oppe i hodet på han så vi kan få orden på det.

Ellers bare koser vi oss på tur og hjemme, forhåpentligvis får jeg tatt han med på kurs også en gang i nærmeste fremtid, det hadde virkelig vært noe for oss begge to!

557828_437782919675975_1784064489_n_zps2

1238936_428800500574217_988691028_n_zpsb

DSC_0684_zps3ec6468d.jpg

Pinnen var visst ikke såå god..:P

DSC_0754_zps13eae70a.jpg

DSC_0750_zps2c8d9a1b.jpg

DSC_0742_zps9658443a.jpg

DSC_0724_zps66474493.jpg

DSC_0722_zps205dae38.jpg

:wub:

DSC_0705_zps6df92c10.jpg

Meget klar for pinne ;)

DSC_0686_zps7f567557.jpg

Godt jeg har egen tråd, blei visst litt bilder.. Men han er flott da! :wub:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...