Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sitter innimellom og irriterer meg når jeg ser på tv eller leser i blader, for jeg føler at så mye ikke stemmer med virkeligheten. Eventuelt at det skaper helt falske forventninger og myter om hvordan folks hverdag er.

Kom med eksempler!

PS: Det er ment mer humoristisk enn så forferdelig realistisk :) .

James Bond-filmer: har fått meg til å tro at menn både vil og kan få seg sex flere ganger om dagen! :P

Blogger: det er vanlig å kle seg i fine klær og sminke for å sitte i sofaen alene.

Musikkvideoer og blader: det finnes ikke overvektige mennesker i verden.

Filmer med hund: hunder er tankelesere og det hjelper å snakke fornuft til dem, så forstår de.

  • Like 6
  • Svar 65
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er bare å ha løst hår og skippe brillene, så blir man den peneste jenta på hele skolen!

Da jeg var liten, og så på hestefilmer, var jeg like sabla skuffa da jeg kom i stallen, og hesten ikke vrinsket meg velkommen/farvel/takk for børstingen/takk for ridingen/takk for guleroten, ei heller

I USA har de to lengder på dynene, mannen sin stopper ved hofta, og den til dama stopper over puppene

Skrevet

Da jeg var liten, og så på hestefilmer, var jeg like sabla skuffa da jeg kom i stallen, og hesten ikke vrinsket meg velkommen/farvel/takk for børstingen/takk for ridingen/takk for guleroten, ei heller kasta den på hodet da jeg sa noe morsomt, og ikke steilet den hele tiden heller. Skikkelig skuffa over virkelighetens hester, azz! :lol:

  • Like 11
Skrevet

Barnetv(fluken til hjorteparken): rev, ulv og grevling er like store! Røyskatter, padder og huggorm er ikke så veldi mye mindre enn de trr overnevnte! (mulig dette ikke er myte, men ren vranglære;))

Magasin/blader: alle tjener sykt med penger, og har råd til å pusse opp huset etter hva som er moderne den sesongen.

Nyhetene: du bør ikke dra på ferie, alle andre land er synnsykt farlige. Alle politikere er hovne, kranglete surpomper.

  • Like 1
Skrevet

Man blir feit av å spise normal mat, og man må ikke finne på å drikke brus eller spise godteri på en lørdag, for da blir man feit da!!

Også blir man feit av en drink på byen!

Man er billig hvis man blir litt pussa!

Skrevet

Og slosselyder! Jeg klappa til ei i klassen i slutten av barneskolen, og ble skitskuffa over at det ikke kom sånn *slå-til-noen-lyd* !

  • Like 5
Skrevet
At alle hester vrinsker hele tiden. I filmer vrinsker hester i helt merkelige situasjoner som de ikke gjør i virkeligheten. Det er nesten som at bare det er bilde av en hest må de ha med en vrinskelyd.

Samme med hunder og syns jeg! Hver gang det er en hund i en film hører man bjeffelyd, enda det som regel ikke er noen grunn til at hunden skullebjeffet, og andre ganger ser man at bjeffet bare er lagt oppå, man kan se på atferden til hunden(feks løper vekk fra kamera, man kan liksom se at det ikke er noen bjeffebevegelse på hodet) at den ikke bjeffer.

Og hunder lager mye mer lyd enn de vanligvis gjør. Feks når man snakker til de så svarer de ved å lage pipelyder eller lignende, mens de skakker på hodet og ser veldig forståelsesfulle ut.

Skrevet

Folk.dør.umiddelbart. En kniv i buken - > croak! Et skudd i brystet - > croak! Et fall fra andre etasje - > croak! 20 sekunder med ei pute over trynet - > croak!

Umiddelbart! It drives me nuts! :lol:

  • Like 2
Skrevet
Folk.dør.umiddelbart. En kniv i buken - > croak! Et skudd i brystet - > croak! Et fall fra andre etasje - > croak! 20 sekunder med ei pute over trynet - > croak!

Umiddelbart! It drives me nuts! :lol:

Og dødskramper finnes ikke :P

Skrevet
Samme med hunder og syns jeg! Hver gang det er en hund i en film hører man bjeffelyd, enda det som regel ikke er noen grunn til at hunden skullebjeffet, og andre ganger ser man at bjeffet bare er lagt oppå, man kan se på atferden til hunden(feks løper vekk fra kamera, man kan liksom se at det ikke er noen bjeffebevegelse på hodet) at den ikke bjeffer. Og hunder lager mye mer lyd enn de vanligvis gjør. Feks når man snakker til de så svarer de ved å lage pipelyder eller lignende, mens de skakker på hodet og ser veldig forståelsesfulle ut.
Særlig Rex. Han er som en bikube, konstant flukturende lyd :lol:
Skrevet
Folk.dør.umiddelbart. En kniv i buken - > croak! Et skudd i brystet - > croak! Et fall fra andre etasje - > croak! 20 sekunder med ei pute over trynet - > croak!

Umiddelbart! It drives me nuts! :lol:

Og dødskramper finnes ikke :P

Det kommer jo an på om det er helten eller skurken som blir drept da. Helten tåler jo alt det førstnevnte, mens skurken dør av det. Og hjelperene til helten har lange nok dødskramper til at de greier å redde helten. Og kumpanene til skurken har ikke dødskramper, da kunne de jo rukket å hjelpe skurken. :P

  • Like 2
Skrevet
Det kommer jo an på om det er helten eller skurken som blir drept da. Helten tåler jo alt det førstnevnte, mens skurken dør av det. Og hjelperene til helten har lange nok dødskramper til at de greier å redde helten. Og kumpanene til skurken har ikke dødskramper, da kunne de jo rukket å hjelpe skurken. :P

:lol: Ja! Og folk tåler det uendelige i slåsskamper! De tar 20 slag av den typen som vi normale ville gått i bakken av bare ett uten å rynke pannen :P

Skrevet

Alle blir snille med litt TLC..

Og barn opphører å eksistere ev sovner automatisk hvis de ikke passer inn i scenen.

'Snille' hunder spiser ikke andre dyr, de hjelper de.

  • Like 1
Skrevet

Uansett hvor drittsekk hovedpersonen er, er det greit. Det er egentlig bare synd på vedkomne.

Man trenger egentlig ikke å spise. Eller gå på do. Eller sove.

  • Like 1
Skrevet
Og eksploderer hvis de kræsjer inn i annen bil/bygning/detter ned whatever. Alltid!

Ikke i 21 jump street. Der kjører en motorsykkel inn i en tankbil, og den sprenger ikke. Men motorsykkelen som kjører inn i en bil full med høns, den sprenger :aww::lol:

  • Like 2
Skrevet

FILM:

Biler hviiiner hvis du skrenser! Uansett! Gjelder også på grus.

Hvis du tar borti noe metall (autovern f.eks) med bil i fart, så tar bilen fyr av gnistene, i verstefall (nesten alltid) eksploderer den!

Biler kjører ikke av veien og stanser uten å ha tatt minst en rulle, og lander nesten alltid på taket.

Hvis du er snill, så kommer du deg alltid utav enhver farlig situasjon like før du blir presset i hel/ drukner/ innestengt. Hvis du er slem, dør du eller blir sperret inne i den samme situasjonen.

Hunder er mennesker i forkledning, de skjønner hva du sier, og gjør det du ber dem om!

En nerd er en med briller, teit sveis og fargerike klær, gjerne lubben. Man kan ofte høre på den lyse pipestemmen at noen er nerd! For å bli populær er det å få linser, style håret og få nye klær.

Det kommer svishelyder når man bruker karate!

MEDIA:

Den sittende regjering har aldri fått til noe, de baare lyver! Gjelder uansett parti og sammensetning av regjering! Opposisjonen kunne fikset alt på et blunk!

Norge har de aller vakreste stedene, ingen andre land i verden har fjell, fjord og natur som Norge!

Bare norsk mat er spiselig! Den norske maten er bedre og friskere enn all annen.

Kjendiser har ikke cellulitter, kviser, flatt hår eller rynker!

Skrevet
Folk.dør.umiddelbart. En kniv i buken - > croak! Et skudd i brystet - > croak! Et fall fra andre etasje - > croak! 20 sekunder med ei pute over trynet - > croak!

Umiddelbart! It drives me nuts! :lol:

Og dødskramper finnes ikke :P

Tuller dere? Har dere ikke sett denne? :lol:

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...