Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Jeg mener at løpet, Vikerfjelløpet, 70km etappen(som var i helgen), og Hallingen 80(som er kommende helg), kvalifiserte til FL500 og Femund400. Men jeg er ikke heeelt sikker da :)

Uansett hva det er, så synes jeg det er helt topp! Siste du skriver om slitne og sure(!) kjørere er jeg veeldig enig i. Det er noe de fleste ville slitt med etter 4 timer søvn på 4 døgnet. Og å "øve" på å fungere i slike tilstander tror jeg er veldig viktig. Man skal klare å passe på opp til 12 hunder uansett hvor sur og lei man er. Uten å nevne navn, så var jeg oppe i hvertfall en episode under FL2010, hvor en kjører var sliten, lei, og pottesur, og hundene ville ikke løpe ut fra sjekkpunktet. Da ble det kastet både ord her og der :P

fra femundløpets regler (se http://femundlopet.no/page.jsp?ref=rules&lang=no )

Femund 400; For å være kvalifisert til å delta i denne klassen må deltakeren:

• I løpet av de siste 3 år, ha fullført et hundeløp på minimum 100 km

• eller delta på et rookiekurs som er godkjent av Femundløpet AS

Altså må man ha kjørt 100 km løp, eller delta på rookiekurs. 70 og 80 km løp holder ikke (så nære men så fjernt..?) :)

  • Like 1
Skrevet
fra femundløpets regler (se http://femundlopet.no/page.jsp?ref=rules&lang=no )

Femund 400; For å være kvalifisert til å delta i denne klassen må deltakeren:

• I løpet av de siste 3 år, ha fullført et hundeløp på minimum 100 km

• eller delta på et rookiekurs som er godkjent av Femundløpet AS

Altså må man ha kjørt 100 km løp, eller delta på rookiekurs. 70 og 80 km løp holder ikke.

Ah! Men vet du når disse reglene kom? For det var vel ikke kvalifiseringsløp til FL og F før(som i bare noen år siden)? :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...